Kuchyňské roboty: test a recenze. Jak vybrat robot do kuchyňe?

Nejlepší kuchyňské roboty v tomto roce

Nabídka kuchyňských robotů je dnes velice pestrá. Stačí si prohlédnout pár modelů a rychle můžete být zmatení. Všechny nabízí nespočet funkcí, přídavných modulů a technologií.

Každý čeká od robota ve své kuchyni něco jiného. Každý bude jej využívat pro jiné práce. Jeden jej použije jednou za 2 týdny, jiný zase parkrát do týdne. V teto situaci jsme analyzovali nejprodávanější modely, které díky svým výborným užitkovým vlastnostem získaly si přízeň a popularitu mezi uživateli.

Níže najdete kuchyňské roboty, s nímiž byli kupující nejvíce spokojeni. Je velice pravděpodobné, že najdete mezi němi ten vhodný model i vy.

ETA GRATUS 0028 90000

ETA Gratus 0028 90030 je kuchyňský robot s kovovými převody

ETA GRATUS model 0028 90000 je oblíbený multifunkční kuchyňský robot s planetovým systémem otáčení od tradiční značky, který disponuje velkým výkonem 1200 W a hravě si tak poradí se všemi surovinami. Ve výbavě má silný motor a také stabilizátor otáček.

Rychlost motoru se vždy přizpůsobí tuhosti těsta a spotřebič tak efektivně míchá a zároveň šetří energii. I kvůli vysokému výkonu je robot ETA GRATUS poměrně hlučný.

Tento kvalitní kuchyňský robot je ideálním pomocníkem na míchání, hnětení, šlehání, mixování a strouhání. Disponuje hnětacím hákem, šlehacím nástavcem a velkou nerezovou nádobou o objemu 5,5 l, která pojme až 1,5 kg mouky.

Nechybí ani skleněný mixér s kapacitou 1,2 l, který nepohlcuje pachy ani barvy potravin, a strouhač se čtyřmi struhadly. Výšku háků a metel si vždy přizpůsobíte tak, aby se vám pracovalo co nejpohodlněji. Při chodu robotu se hůře přidávají suroviny. Jinak se ale spotřebič snadno obsluhuje.

Bezpečností systém výkyvného ramene brání nežádoucímu spuštění. Robot je vyroben v moderním celokovovém provedení, které zajišťuje vysokou pevnost, stabilitu a dlouhou životnost. Kovové jsou dokonce i metací háky.

Robot je ideální nechat po celý čas vyndaný na lince, protože je poměrně těžký na ukládání do skříňky. Na motor celokovového kuchyňského robotu se vztahuje prodloužená 10letá záruka.

Lze k němu dokoupit mnoho kvalitního příslušenství – například mlýnek na maso a na mák nebo tři nástavce pro výrobu čerstvých těstovin. Má moderní provedení v odstínu šampaňského, doplněné chromovanými detaily a vkusně umístěným potiskem. Pořídíte ho za příznivou cenu.

KitchenAid 5KSM150

Univerzálním pomocníkem pro každou zkušenou kuchařku či pekařku je spolehlivý multifunkční kuchyňský robot KitchenAid 5KSM150, právem označovaný jako nejlepší kuchyňský robot na trhu. Jedná se o robot s vyšší pořizovací cenou, investovat do něj se vám ale určitě vyplatí.

Kromě perfektní funkčnosti má i moderní provedení – na výběr máte z několika vydařených barevných variací. Design spotřebiče je mírně zaoblený a opravdu nadčasový. Oblé tvary oceníte i při omývání (lze ho vložit i do myčky nádobí). Prodává se v odolném celokovovém provedení.

Multifunkční kuchyňský robot KitchenAid 5KSM150 disponuje výklopnou hlavou a několika výměnnými nástavci.

Využijete ho pro hnětení těsta, šlehání krémů nebo sněhu z vaječných bílků či na strouhání zeleniny. Navzdory svému nižšímu výkonu 300 W pracuje opravdu efektivně a je také méně hlučný. Zároveň se při nižším výkonu motor šetří a robotu se prodlužuje jeho životnost. Rychlosti můžete regulovat celkem v deseti stupních od 58 do 220 otáček za minutu.

Kuchyňský robot rovněž disponuje planetárním systémem, který se zaslouží o rychlé a rovnoměrné promíchání veškerých surovin v míse. Otočí se hák či metla i celá hlavice. Na pracovní desce robot drží a je stabilní za všech okolností díky protiskluzové podložce.

Do standardního vybavení patří hnětací hák, plochý šlehač, šlehací metla a nalévací štít. Nechybí ani nerezová mísa o objemu 4,83 l, do které se vejde až 1,2 kg mouky. Ostatní příslušenství zakoupíte u výrobce, je ale bohužel výrazně dražší než pro jiné roboty.

Sencor STM 47GG

Sencor STM 47GG je multifunkční kuchyňský robot

Multifunkční kuchyňský robot Sencor STM 47GG je robotem nové generace, který po funkční i designové stránce skvěle doplní vaši kuchyňskou linku. Oceníte jeho robustní konstrukci a celokovové provedení. Je to ideální pomocník na hnětení těsta, šlehání i míchání.

Na výběr máte celkem z osmi rychlostních stupňů. Ani na maximální rychlost není ale robot hlučný. Planetární systém hnětení zajišťuje perfektní promíchání ingrediencí.

Metly mají bajonetový systém uchycení a vy je po použití snadno vyndáte či vyměníte. Během pár minut máte připravené těsto, nastrouhanou mrkev nebo umleté maso na karbanátky.

Nádoba je z kvalitního leštěného nerezu a má objem 4,5 l a kapacitu až pro 1,5 kg těsta. Manipulaci s mísou usnadňují dvě praktická madla. V balení naleznete mnoho užitečného příslušenství, které využijete při každodenní přípravě pokrmů.

Jedná se například o míchací metlu, šlehací balónovou metlu, hnětací hák, mlýnek na maso s dvěma disky (o rozměrech 3 mm a 8 mm), nástavec na plnění klobás a dalších uzenin, kráječ a struhadlo se třemi nástavci, které umí strouhat hrubě, jemně nebo na plátky. Další příslušenství zakoupíte přímo u výrobce.

Celokovový kuchyňský robot značky Sencor je vybaven protiskluzovými nožkami. Díky nim dobře drží na pracovní desce a při práci se vůbec nehýbe. Pokud chcete vyměnit nějaký nástavec, rameno snadno odklopíte.

Po použití můžete jednotlivé díly opláchnout pod tekoucí vodou nebo omýt v myčce. Má také tepelnou pojistku proti přehřátí. Robot je skvělým každodenním pomocníkem do vaší kuchyně. Na výkonný motor máte nadstandardní 6letou záruku. Kompletní robot pořídíte za dobrou cenu.

Kuchyňský robot Kenwood Prospero KM287 stříbrný

Kenwood Prospero KM287 je kuchyňský robot s odšťavňovačem

Přemýšlíte-li o pořízení nového multifunkčního kuchyňského robotu, tak je pomocník Kenwood KM 287 Prospero skvělou volbou do vaší kuchyně. Jedná se o kombinaci robotu a food processoru, který za vás udělá veškerou náročnou přípravu na vaření, pečení i na další kuchyňské činnosti. Vy tak ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili za kuchyňskou linkou.

Tento kvalitní kuchyňský robot disponuje unikátním systémem planetárního míchání a hravě si poradí i při hnětení malého množství těsta či při šlehání trošky krému. Robot Kenwood KM 287 Prospero má výkon 900 W a díky pulsní rychlosti zvládne zpracovat i tužší suroviny. Elektronické ovládání rychlosti spolu s pozvolným náběhem otáček umožňuje komfortní přípravu pokrmů. Na druhou stranu je však poměrně hlučný.

Jaké příslušenství na vás čeká u tohoto multifunkčního pomocníka? V balení naleznete tři metly na zpracování těst, krémů a šlehačky. Dále výbava obsahuje skleněný mixér o objemu 1,2 l, který je ideální využít pro přípravu ovocných či zeleninových smoothie nebo na mixování polévek a řídkých těst.

Jako příslušenství k mixéru se dodávají celkem čtyři nerezové nože. Získáte také nerezovou mísu, která pojme až 3 l surovin. Pro mísu se dodává kryt s praktickým otvorem, bránící rozstřiku surovin při míchání. Mísa bohužel nemá žádné úchyty, za které by se dala snadno uchopit a přenést.

Food processor disponuje nerezovými noži a disky na jemné strouhání, hrubé strouhání a na strouhání brambor či parmazánu. Nechybí ani lis na citrusy, odstředivý odšťavňovač, mlýnek na maso – včetně sady pro přípravu klobás, mini chopper pro mletí kávy, koření, sekání bylinek nebo na mletí máku.

Suroviny je vždy nutné pokrájet na menší kusy, aby bez problémů prošly otvorem. Nabídka příslušenství je široká a vy tak už nic dalšího nemusíte objednávat.

Tento univerzální kuchyňský robot se snadno obsluhuje. Po použití stačí příslušenství omýt pod tekoucí vodou (některé části lze mýt v myčce) a uložit zpět do krabice, nebo nechat na pracovní desce – i přes velké množství doplňků je robot poměrně skladný.

Prodává se v elegantním stříbrném provedení. Bohužel je ale velká část úchytů plastová, což se do budoucna může negativně projevit na jeho životnosti, v porovnání s celokovovými kuchyňskými roboty.

Bosch Styline MUM54240

Bosch MUM54240 je kuchyňský robot s mlýnkem na maso

Univerzální kuchyňský robot Bosch Styline MUM54240 je multifunkčním pomocníkem do každé domácnosti. Nabízí celou řadu příslušenství, které můžete libovolně střídat podle potřeby – hnětací háky, šlehací metly, mlýnek na maso, mixér, strouhací, krájecí a krouhací kotouče v několika rozměrech. I tak by ale někteří zákazníci ocenili širší nabídku struhadel.

Nádoba robotu pojme pouze 1 kg mouky, což může být málo, pokud běžně zaděláváte těsto z větší dávky. Některé další příslušenství můžete zakoupit přímo u výrobce. Myslete ale na to, že čím více příslušenství vlastníte, tím hůře se robot skladuje.

Kvalitní kuchyňský robot Bosch Styline MUM54240 využijete na hnětení těst a šlehání náplní, na mletí masa či ořechů, na mixování ovocných koktejlů, polévek nebo na přípravu zdravých zeleninových salátů. Jeho motor je silný a hravě si poradí i s tužším těstem.

Disponuje špičkovou funkcí multi-motion, díky níž se míchací metly pohybují ve třech různých směrech, a multifunkčním ramenem s ergonomickým ovládáním. Práci výrazně usnadňuje unikátní systém s planetárním šleháním, který dokonale zpracuje veškeré suroviny. Kuchyňský robot má velký výkon a několik rychlostí. Ani po delší době se tak nepřehřívá.

Použití je bezpečné, protože spotřebič je vybaven pozvolným náběhem motoru a pojistkou pro zapnutí. Na pracovní desce se díky gumovým nožičkám nepohybuje a stabilně drží na místě. Jakmile práci na robotu dokončíte, stačí vše omýt pod tekoucí vodou.

Je čistý během několika sekund. Pak ho jen otřete a uklidíte do skříně (do praktické taštičky, která je součástí balení), případně necháte stát na pracovní lince, protože ho určitě co nevidět zase použijete.

Spotřebič má moderní provedení a v kuchyni vám při přípravě pokrmů ušetří spoustu času, takže mu pravděpodobně odpustíte i vyšší pořizovací cenu.

 


ZKUSTE TAKÉ:


Úvodní foto Thesupermat licence Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)

Některé produktové obrázky byly zapůjčeny ze serverů Alza.cz a Euronics.cz v rámci partnerského programu

Kuchyňské roboty: test a recenze. Jak vybrat robot do kuchyňe?