Modré dětské auto na baterky

Máte v úmyslu pořídit dětské elektrické vozítko? Nebo motorku? Možná dokonce čtyřkolku? Děti tyto hračky milují. Nejvíce asi kluci, ale mnohé holčičky se také rády vozí svým červeným autíčkem nebo růžovou motorkou?

Díky vlastnímu vozítku vaše děti budou se cítit “dospělí jako tatínek a maminka”. Některá autíčka, motorky a trktůrky jsou dokonce miniaturní kopii skutečných modelů. Pokud hledáte osvědčené značky, tak se nejdříve poohlédněte po výrobcích jako jsou Toyz, Bayo, Buddy Toys nebo Baby Mix.

Typy dětských elektrických vozítek

Autíčka

https://www.youtube.com/watch?v=M1Chl7Jcy64

Dětská elektrická auta na baterii byl asi první typ, který se začal vyrábět. Až pak přišly motorky a bagry. Elektrická autíčka tvoří nyní asi polovinu nabídky. Jsou barevně laděny jak pro kluky, tak pro holky.

Pokud budete chtít, tak můžete koupit i miniaturní podobu skutečných automobilů. Tímto už dnes může u vás před domem parkovat BMW či Mercedes 🙂

Top dětská elektrická auta v tomto roce

Dětské auto na baterie Hecht Offroad

Poháněno je dvěma elektromotory o výkonu 25 W, které nezávisle ženou obě zadní kola.

Tím je dosaženo dobré průchodnosti terénem, autíčko lze tedy používat například na upravených travnatých plochách.

Elektrické autíčko Maxi od Toyz

Nový typ dětského autíčka je vybaven dvěma 12V (9Ah) akumulátory a dvěma motorky o výkonu 15W!

Má také dálkové ovládání pro rodiče!

Elektrické autíčko Aero od Toyz

Elektrické autíčko Toyz Aero ve žlutém provedení

Nádherné dětské elektrické autíčko má 2 motory s náhonem kol.

Jezdí sešlápnutím pedálu u řidiče nebo je auto ovládáno dálkovým ovladačem.

Auto má hodně funkcí jako je tlačítko pro zapnutí vozidla, zdířka pro MP3 přehrávač…

Traktory a bagry

https://youtu.be/yj69bIegaz0?t=7

Tohle je zejména chlapská doména (tak určitě se pár malých traktoristek najde také). Sice dětské elektrické traktory jsou nejméně zastoupené v celkové nabídce, jedná se ale o srdeční záležitost.

Pokud malý kluk miluje bagry a traktory, bude to pro něj nocenitelný dárek. Může si s nim nejen jezdit, ale přece také “bagrovt”! Miniaturní bagry mají totiž zvedací lžíci, která se ovládá pomocí ručních pák. Tohle je teda věc!

Vpřípadě, že máte doma malého traktoristu, určitě bude nadšen, když pojede vysněným traktůrkem a za sebou potáhne naložený návěs… paráda!

Top dětské elektrické traktory a bagry

Peg-Perego John Deere Ground Force

Elektrické vozítko Peg-Pérego 12 V – John Deere Ground Force s vlekem.

Jon Deere Ground Force zvládne hrbolaté zpevněné i nezpevněné povrchy a nerovný terén.

Má nastavitelné sedadlo a rychlosti vpřed a vzad se ovládají řadící pákou.

Toyz Elektrický bagr Bulldozer

Na volantu je tlačítko, které po stlačení hraje melodie a tlačítko pro klakson.

Kvalitní kola, pevná a kvalitní konstrukce, to vše je zárukou bezpečí pro Vaše děti.

Toyz Elektrický bagr Digger

Elektrický bagr má zvedací lžíci, která se ovládá pomocí ručních pák.

S bagrem si užijete spoustu legrace a zábavy.

Motorky

https://www.youtube.com/watch?v=AN-7EWFoM8g

Na výběr máte buď klasické, 2-kolové motorky nebo tříkolky. Dětské elektrické motorky můžete pořídit ve stylu stíhacích motorek nebo v krosovém designu, který se hodí i do obtížnějšího terénu.

Tříkolky jsou také vlemi atraktivní – a nejen pro kluky. Najdete také několik hezkých tříkolek pro menší děti a také hezké červené a růžové pro holčičky.

Top dětské elektrické motorky

Dětská elektrická motorka – tříkolka Toyz Rebel

Motorka skvěle jezdí a má 2 motory s náhonem kol.

Motorka má hodně funkcí jako je tlačítko pro zapnutí melodie, tlačítko pro změnu rychlosti (pomalu nebo rychle), indikátor stavu baterie nebo zpětná zrcátka.

Dětská elektrická motorka Bayo Kick

Elektrická motorka pro děti Bayo Kick

Kvalitní kola, pevná a kvalitní konstrukce, to vše je zárukou bezpečí pro Vaše děti.

Směr jízdy určíte tlačítkem vpřed(Forward)/vzad(Backward), které je na řídítkách.

Elektrická motorka pro děti BMW od Baby Mix

Baby Mix dětská elektrická motorka BMW v modrém provedení

Krásná dětská motorka BMW na elektrický pohonod známého výrobce Baby Mix má automatickou převodovkou.

Je určená pro děti 3-6 let a jeji max. nosnost činí 30 kg.

Díky tlačítku s možností nastavení jízdy vpřed a vzad, je ovládání velice jednoduché.

Elektrická auta pro děti – recenze a hodnocení uživatelů

Pokud hledáte recenze na dětská elektrická autíčka, níže naleznete hodnocení nejoblíbenějších modelů v tomto roce.

Zjistěte, který sporťák nebo terénní jeep bude pro vašeho prcka nejlepší a které modly doporučují rodiče nejvíce.

Dětské elektrické auto 2 motory Aero od Toyz

Toyz Aero Elektrické autíčko žluté

Dětské elektrické autíčko Aero od Toyz je jedním z nejoblíbenějších modelů v Česku – a má k tomu pádné důvody.

Na cenovce nejčastěji uvidíte částku zhruba 3000 Kč. Za tu cenu dostanete váš prcek a vy velice povedené autíčko, které se jednoduše ovládá a má atraktivní vzhled.

Co se týče ovládání, tak jsou zde 2 možnosti. Pokud je dítě dostatečně veliké, tak si pedál zrychlení sešlápne samo. Pokud chcete svézt menšího “šoféra”, máte k dispozici dálkové ovládání.

https://www.youtube.com/watch?v=R7Y9tY5Fqk8

Toto dětské elektrické auto s dálkovým ovládáním lze řídit také pomocí konzoly – můžete zatáčet doprava a doleva a samozřejmě dopředu a dozadu. Dosah ovládání je v rozmezí 15 – 25 metrů.

K dálkovému ovládání musím zmínit zkušenost jedné maminky. Mají dvojčátka, a tak jim tyto krásné dětské auta na baterie koupili hned dva. Problém nastal, když se pokusili použít dálkový ovládač – začali řídit obě autíčka najednou 🙂

Zkoušeli to vyřešit změnou frekvencí u jednoho z aut, ale i toto opatření selhalo. Nakonec to vyřešili tak, že chodili s dětmi jezdit svými elektrickými autíčky na velká prostranství, kde se signál dálkových ovládačů nepřekrýval.

Autíčko je poháněno dvěma motory (15W každý), které jsou dostatečně silné, aby zaručily plynulou jízdu i po travnatém terénu.

autíčko na baterie aero toyz

Dětské auto na elektrický pohon Aero má dvě rychlosti – pomalu (1,5 km/h) a rychle (3,5 km/h).

Zdrojem energie jsou dvě 6V baterie, které k plnému nabití potřebují zhruba 8 – 10 hodin. Pak si můžete užívat spanilou jízdu po dobu 1 – 2 hodiny – hodně záleží na obtížnosti terénu.

O stavu baterie informuje indikátor, takže vždy si můžete zkontrolovat, kolik “šťávy” vám ještě zbývá.

Zajímavou “vychytávkou” je možnost připojit externí zařízení pro přehrávání hudby – takže můžete dítěti pustit jeho oblíbené písničky nebo zpívánky z MP3 přehrávače nebo telefonu.

Co určitě velmi potěší rodiče, je možnost ovládat hlasitost hudby – zmínila to i jedna maminka v recenzi tohoto autíčka.

Tento sporťák má kvalitní kola, pevnou a kvalitní konstrukci a nechybí ani takové detaily, jako jsou zpětná zrcátka nebo kryty na kolech.

Pro větší bezpečnost menších dětí, je k dispozici pás, kterým lze mrňouska připoutat k sedačce.

Jedinou věcí, kterou rodiče v recenzích vytýkají, je poněkud divné rozmezí věku dětí, které autíčkem mohou jezdit.

Výrobce uvádí rozpětí 3-8 let a maximální hmotnost 25 kg. Tuto váhu dosáhnou některé děti ve věku zhruba 6 let. Nevím, jaké tabulky použili v Toyz při stanovení této věkové hranice 🙂

Vybíráme vhodné elektrické vozítko pro děti

Jaké jsou základní funkce podle kterých bychom měli vybrat to nejlepší vozítko? Celkem je asi 10 nejdůležitějších parametrů, které jsou společné pro všechny modely. Pak máme pár vedlejších, které slouží spíše jen k “vyladění” výběru. Pojďme si to vše pomalu vysvětlit.

Maximální hmotnost dítěte

Většina vozítek je jednomístná a maximální zátěž je do 25 – 30 kg. U dvoumístných modelů je tato zátěž adekvátně vyšší.

Minimální věk dítěte

Tyto hračky jsou určeny převážně pro děti od 3 let. Horní hranicí je spíše váha dítěte, ne věk.

Počet míst

Asi 95% dětských vozítek dostupných na našem trhu je určena pro jednoho malého řidiče. Samozřejmě najdou se vyjímky a pár dvoumístných modelů určitě najdete také. Ty ale stojí už hodně přes 10 000 Kč a mají znatelně kratší dobu provozu na jedno nabití.

Baterie a doba provozu

Akumulátory montované do dětských elektrických vozítek jsou převážně 6 V nebo 12 V. Jejich počet je obvykle 1, ale jsou modely, které mají baterie dvě (a k tomu 2 motorky).

Po plném nabití vstačí tyto akumulátory většinou na 1 – 2 hodiny zábavy. Doba provozu závisí také na hmotnosti dítěte, rychlosti, jakou autíčko jezdí a také obtížnosti terénu, ve kterém se pohybuje.

Životnost baterií montovaných v těchto hračkách se pohybuje od cca 250 do 300 nabití. Na voltáži akumulátoru závisí také jak silný motor může autíčko mít. Potažmo jakou rychlost bude schopno vyvinout a jakou maximální hmotnost uveze.

Jinak řečeno vozítka s 6-voltovou baterií jsou převážně určeny dětem ve věku 3 – 5 let. Některé modely s 12V baterií povozí i 8-leté dobrodruhy.

Doba nabíjení

U většiny dostupných modelů je doba potřebná k plnému nabití akumulátorů zhruba 8-10 hodin. U ojedinělých případů býva tato doba i 15 hodin. Lze tedy říci, že nejvhodnější dobou na nabíjení je noc. Ráno je autíčko připravené opět vyrazit za dobrodružstvím.

Výkon motoru

Spousta vozítek má 15W nebo 20-wattové motory. Najdou se ale i vyjímky, u kterých najdeme i 30-Wattový motor (myšleno u jednomístného autíčka), což znamená pořádný výkon.

Rychlost jízdy

Rychlost, jakou tyto hračky dovedou vyvinout je nejčastěji 2-3 km/hod. To příbližně odpovídá vycházkové chůzi dospělého člověka. Některé modely mají dokonce 2 rychlosti, které lze nastavit pomocí tlačítka (takových vozítek je ale málo).

Brzdy

Brždění v elektrických vozítkách funguje tak, že po sejmutí nohy z pedálu se brzdy zapnou automaticky a autíčko zastaví.

Materiály

Tyto hračky jsou vyrobeny většinou z různých druhů plastů. Naprostá většina. Jsou ale modely, které mají některé díly kovové.

Ovládání

Pokud se jedná o ovládání, tak potřebujete vědět prakticky 3 věci. Jak nastartovat (zapnout hračku), jak řídit a samozřejmě jak ovládat rychlost.

Zapínání elektrického vozítka je otázkou stisknutí tlačítka. Řízení a změna směru jízdy je také intuitivní. U autíček a bagrů máme volant, u motorek a čtyřkolek jsou řidítka. A zbyla nám akcelerece. “Přidání plynu” probíhá sešlápnutím pedálu – je tomu tak vlastně u všech dětských elektrických vozítek.

Nakonec je třeba ještě doplnit pohyb vozítka vpřed a vzad – to se přepíná převážně tlačítkem nebo pomocí páčky.

Dálkové ovládání pro rodiče

Jedná se o velice užitečnou funkci, která se ale vyskytuje jen u některých elektrických vozítek. Takové ovládání umožňuje dospělému ovládat vozítko na dálku (dosah asi 10m) a hodí se zejména v případě těch nejmladších malých řidičů (spodní hranice je podle výrobců 3 roky).

Lze ji také využívat v případě, že chcete povozit i mladší dítě (2 ročky), ale samostatně řízení ještě není schopné zvládnout.

Bezpečtnostní pás

Mnoho elektrických autíček pro děti bezpečnostní pás nemá. Dětská elektrická vozítka vyvinou převážně maximální rychlost 3 km/h – je to rychlost vycházkové chůze dospělého. Asi proto některá elektrická autička bezpečnostní pásy nemají vůbec.

U motorek nebo čtyřkolek bezpečnostní pásy zpravidla nejsou.

Terén

Až na pár vyjímek jsou tyto hračky určeny pro jízdu po zpevněném a rovném povrchu. Samozřejmě pokud pořidíte juniorovi čtyřkolku s terénními pneumatikami, tak jízdu po poli nebo trávniku zvládne.

Spíše se jedná o rovnost terénu. Jízda v příliž kopcovitém prostředí hrozí vyvrácením vozítka. Na to je třeba si dávat pozor, protože dítě nedokáže nebezpečí vyhodnotit a bude zkoušet jezdit kde to jen půjde.

Hmotnost vozítka

Ke konci seznamu vlastností si řekneme spíše takovou zajímavost. Jednomístné dětské vozítka váží většinou do 20 kg. Dvoumístné můžou vážit i 60 kg.

Jiné vychytávky, které v těchto hračkách najdete:

  • zvuk motoru
  • klakson
  • LED osvětlení
  • zpětná zrcátka
  • kryty kol imitující elektrony
  • chromované doplňky
  • pohodlné sedadlo s bezpečnostním pásem
  • palubní ukazetelé otáček a paliva

Dobré rady na závěr

“Jen vyzkoušet”…

Starší děti často láká aby takové vozítko “jen vyzkoušet”… “jen chvilku”… “jen kousek”. To ale převážně povede k poruše autíčka. Jelikož tyto hračky nejsou zrovna nejlevnější záležitost, je opravdu lepší staršímu dítěti vysvětlit, že toto vozítko je už pro ně moc malé a porouchalo by se.

Kola a povrch

Pokud plánujete používat dětské elektrické vozítko nejen doma, ale i venku, je třeba brát zřetel na povrch, po kterém se bude jezdit. Jedná se tady hlavně o kola a jejich životost.

Kvalita materiálů, ze kterých jsou kolečka vyrobena, hodně záleží na modelu autíčka. Jisté ale je, že pokud bude váš malý dobrodruh často jezdit po betonu nebo asfaltu, kolečka se dost rychle opotřebují. Ideálním venkovním povrchem pro jízdu vozítkem jsou trávníky.

Hlídat…

Jako u všech her a zábav venku či doma, je třeba děti hlídat. Hlavní hrozbou není tady rychlost (ta je většinou 3 km/h). Větším nebezpečím je spíše terén. Platí to obzvlášť, když pořidíme “vozítko do terénu”.

Existují četné modely autíček či čtyřkolek, které jsou přizpůsobené jízdě i v obtížnějších podmínkách. Hrozba existuje obzvlášť v terénu, kde jsou kopečky nebo vyšší místa kam by se malý řidič mohl vozítkem dostat a spadnout z nich.

Pin It on Pinterest

Share This

Pošli kámoškám!

Řekni o tomto článku kamarádkám!