Dětská cestovní postýlka s kolotočem

Vybíráte cestovní postýlku, ve které bude vaše dítko trávit čas na chalupě, u dědy a u babičky nebo během dovolené?

Cestovní postýlka je dobrou alternativou k běžné dětské postýlce, nacházející se ve vašem dětském pokojíku.

Jedná se o jednodušší, lehčí a především pak skladnější řešení, které většinou rychle kdekoliv rozložíte a zase složíte.

Vaše dítko v takové postýlce bude mít dostatečný komfort pro odpočinek i spánek.

Vybrala jsem pro vás hned osm různých cestovních postýlek, které se těší velké oblibě u moderních maminek.

Pojďte se podívat na jejich hlavní přednosti.

 Co je dětská cestovní postýlka?

Kdo ji využije nejvíce?

Nejdříve si povězme, v čem se cestovní postýlka liší od té klasické variankty.

Cestovní lůžko pro miminka má tyto vlastností:

 

Je přenosná

Poskládáte ji a uložíte do přenosného pouzdra, které nezabere moc místa.

Proto je ideální pro cestování, jelikož ji bez problémů natěsnáte do auta, připevníte k zavazadlu nebo dokonce (některé modely) vezmete sebou na palubu letadla jako příruční zavazadlo.

 

72 cestovní postýlky na slune.cz  >>

 

Lehká konstrukce

Hmotnost klasických dětských postýlek začíná někde na 13 kg a končí na hodnotách přes 20 kg.

Ty cestovní váží nejčastěji kolem 9 kg, najdou se i modely s hmotností 10-11 kg.

Obecně by se asi dalo říci, že cestovní varianty jsou přibližně o polovinu lehčí, než ty klasické, dřevěné.

 

Rychlé rozložení a složení

Většina modelů lze celkem rychle a jednoduše rozložit a složit.

Časem rodič získá praxi a každé další rozložení je už jenom jednodušší.

Když se podíváte na recenze jednotlivých cestovních postýlek, zjistíte, že u některých modelů uživatelé nejsou moc spokojení s rychlostí a snadností rozkládání / skládání.

Proto je nejlepší, když si u postýly, o kterou máte zájem, přečtete recenze na několika e-shopech.

 

92 modely cestovních postýlek na prodeti.cz >>

 

Skladnost

Další předností postýlek vhodných pro cestování je jejich skladnost.

Rozložená nezabere tolik místa jako klasická dřevěná dětská postýlka a po složení a zabalení do pouzdra se bez problémů vejde do kufru auta, připeníte jí do zavazadla a některé modely můžete dokonce vzít sebou na palubu letadla jako příruční zavazadlo.

 

Materiály

Určitě si také všimnete, že cestovní postýlky jsou vyrobeny z lehkých umělých hmot a kovových dílů.

Naprostá většina těch klasických je dřevěná, což se promítá hlavně do jejich hmotnosti.

 

 

Do jakého věku dítěte jsou cestovní postýlky vhodné?

Obecná doporučení výrobců hovoří o tom, že tyto postýlky jsou vhodné pro děti ve věku od novorozence po batolata.

Jde hlavně o to, že děti, které se již staví na nožičky by mohly příliš tlačit na stěnu postýlky a mohly by ji převrátit.

Z praxe ale možná víte, že se cestovní postýlky často stanou tou “druhou postýlkou”, která je pořád rozložená například v obýváku nebo jiné místnosti mimo dětský pokojíček.

A tak se do ní vkládají během dne i starší děti. Je to hlavně pohodlné pro rodiče, protože rázem máte 2 “odkládací místa” pro miminko.

Dětské postýlky... pohodlné a bezpečné. Recenze (2019)

Cestovní postýlky s polohovacím dnem

Některé modely mají již “vestavěné” dno, které lze pozvednout výš – a tak se nemusíte k miminku shýbat až na samo dno postýlky.

Populárním modelem cestovní postýlky s polohováním je například:

>> Zopa NANNY <<

Je to velmi oblíbený model díky snadnému sestavení a manipulaci (na jedné straně má kolečka s brzdou), modernímu designu a několika barevným variantám a samozřejmě přístupné ceně.

Žel ne všechny postýlky pro cestování s miminkem mají možnost nastavení výšky roštu.

Naštěstí existuje univerzální řešení pro všechny postýlky:

>> ZÁVĚSNÉ LŮŽKO DO CESTOVNÍ POSTÝLKY <<

Co to vlastně je?

Je dná se o svého druhu “dno” nebo “patro”, které lze připevnit ve většině standartních cestovních postýlek – a díky tomu lze zvýšit polohu spaní asi do poloviny výšky postýlky.

Skládá se s kovových výstuh, závěsné části vyrobené z látky nebo síťoviny a plastových úchytů pro připevnění k postýlce.

Většina těchto pomůcek má standardní rozměry 60 x 120cm, takže je lze používat u naprosté většiny lůžek pro děti.

V závislosti na výrobci najsete informaci nebo spíše doporučení, že závěsné lůžko lze využívat u dětí ve věku od novorozence do 4 – 8 měsíců.

Jde spíše o to, aby tento lůžko nepoužívat u dětí, které by se mohly už samy stavět na nožičky – to by hrozilo vypadnutím s postýlky.

Pokud chcete rovnou znát ty rodiči nejlépe hodnocené modely, tak se určitě podívejte na:

>> Vkládací lůžko pro cestovní postýlku G-mini Nyja <<

nebo

>> Závěsné lůžko Babypoint <<

Víte jak vybrat dětskou postýlku? (VIDEO)

Podívejte se čemu je třeba věnovat pozornost

Zopa Nanny – cestovní postýlka s polohováním

Dětská polohovací postýlka NANNY od Zopa je perfektní volbou pro všechny maminky cestovatelky. Často jezdíte s dítkem na návštěvu k příbuzným nebo přátelům? Pak rozhodně oceníte přednosti této postýlky. Snadno se totiž rozloží a navíc je na kolečkách, takže ji lehce přesunete jakkoliv po místnosti.

Nechybí ani praktická brzda či možnost polohování, které vynikne především v porovnání s konkurenčními produkty. Tato funkce se zalíbí nejen malým ratolestem, ale i maminkám, protože šetří jejich záda. Dobrou manipulaci umožňují kompaktní rozměry a příznivá nosnost.

Zopa Nanny s polohováním koupíte v několika barevných variantách

Cestovní postýlku Zopa Nanny pořídíte v několika barevných variantách

Co se týká designu, jedná se o unikátní dětskou postýlku, ve které se dobře vyspí všechny malé děti ve věku až do 36 měsíců a do hmotnosti až 25 kg.

Všechny maminky také ocení praktickou postranní kapsu a tašku na složenou postýlku. Barevné provedení kombinuje černou a šedou barvu s pěknými dětskými motivy.

Postýlka se snadno čistí, a tak na ni stačí použít jemné čistící prostředky spolu s teplou vodou.

Caretero Medio

Možná se vám zalíbí cestovní postýlka na kolečkách Caretero Medio, vhodná pro všechny malé novorozence.

Jedná se opět o cestovní variantu, která je ideální na rodinné návštěvy, protože v porovnání s běžnou dětskou postýlkou se snadno skládá a převáží.

Je vhodná též na příležitostné použití v domácnosti, když své dítko chcete uspat jinde než v dětském pokojíčku.

Postýlka Caretero Medio by se dala popsat slovy praktická, pohodlná a bezpečná. Z jejích vychytávek oceníte například systém Double Lock, což je bezpečnostní pojistka, díky níž se postýlka sama od sebe nesloží.

Na léto zase oceníte výhody protihmyzové síťky. Součástí postýlky je též přebalovací pult, praktická kapsa na suchý zip nebo kolečka s brzdou, která již bývají u těchto modelů samozřejmostí.

Nechte se zlákat pěkným a elegantním černým provedením s hravým dětským dekorem.

Levné cestovní postýlky z bazaru

Pokud hledáte levnou cestovní postýlku, určitě jedním z řešení je nabídka různých dětských bazarů a bazarků.

V těchto místech je třeba dbát zvýšené opatrnosti a pečlivě číst popisy nabízeného zboží.

Pokud vás zaujala nabídka z vašeho okolí, je nejlepší osobně zajet a zboží si prohlédnout.

Samozřejmě mnohdy není to možné. Navíc některé nabídky nemají dostatek fotek, ze kterých lze určit stav opotřebení zboží.

Proto v případě pochybností, neuškodí poprosit prodávajícího o pár dodatečných fotek se záběry některých detailů a dodatečné vysvětlení.

Zde jsou odkazy na čtyři populární e-bazary, kde určitě naleznete spoustu zajímavých nabídek.

Caretero Grande – cestovní postýlka s moskytiérou

Tato dětská cestovní postýlka CARETERO zaujme nejen špičkovým provedením. Její součástí jsou takové vychytávky jako třeba vlastní stříška a síť proti hmyzu, takže je ideální především na letní měsíce.

Protože je vybavena systémem Double Lock, nemůže dojít k jejímu samovolnému složení. Její součástí je navíc i moderní hrací strojek, který vibruje, vydává světlo a malého novorozence tak může před spánkem uklidňovat.

Žel má nosnost pouhých 15 kg a hodí se tak jen pro velmi malé děti. Na druhou stranu zase oceníte její vyvýšené lůžko nebo přebalovací pult.

Malé batole můžete ven z postýlky pustit bočním průlezem na zip a všechny své drobnosti si zase uschovat do praktické kapsy na suchý zip.

Protože se jedná o cestovní postýlku, nechybí jí ani praktická kolečka s brzdou, díky kterým se bude snadno přesunovat po místnosti.

A jak je to s matrací? Ta je žel pouze cestovní, můžete ji však vyměnit za komfortnější silnější matraci, kterou tak doporučuji zakoupit.

Joie Illusion Chromium

Jestliže v brzké době očekáváte rodinu a neplánujete se vzdát svého cestovatelského stylu života, určitě oceníte cestovní postýlku s přebalovacím pultem Joie Illusion Chromium ve velmi luxusním provedení.

Přečtete si, v čem je lepší než konkurenční výrobky a proč se do ní vyplatí investovat své peníze. Postýlka nadchne svým moderním zpracováním i praktickými detaily.

Jelikož vlastní jednou rukou zasunovací přebalovací pult, je skvělým pomocníkem pro malé děti i do všech stísněných prostor. Na druhou stranu se však nemůžete divit její vyšší pořizovací ceně.

Lůžko v cestovní postýlce je závěsné, doplněné příjemným polstrováním. Oceníte také bezpečnost celé konstrukce a možnost jejího jednoduchého složení, které hravě zvládnete stisknutím jediného tlačítka.

Cestovní postýlka má samozřejmě ve výbavě integrovaná kolečka a síťové výplně, bránící volnému poletování nepříjemného hmyzu.

Cestujte tedy za svými příbuznými na lehko a sbalte si sebou jen tuto praktickou postýlku s mnoha nadčasovými vychytávkami. Pro děti je použitelná do hmotnosti 16 kg.

Cestovní postýlka se závěsným lůžkem – Joie Allura 120 Black Ink

Přednosti cestovní dětské postýlky Joie Allura 120 ocení všechny maminky, které mají plné ruce práce. Jedná se o prověřenou značku, která se na trhu proslavila již předchozím modelem.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že postýlka vašemu dítko poskytne pohodlné zázemí pro bezpečnou hru i klidný spánek. Její složení navíc zvládnete levou zadní během pár sekund, maximálně během několika minut.

Máte možnost tuto postýlku rozšířit o závěsné lůžko, které nejvíce vyhovuje zejména malým dětem. Konstrukce celé postýlky je stoprocentně bezpečná a vy se tak o své dítko nemusíte vůbec obávat.

Všimněte si například vysokého bezpečného rámu s přiznanou konstrukcí nebo bočního vstupu do postýlky na suchý zip.

Již standardem u cestovních postýlek bývají integrovaná kolečka, síťové výplně nebo příznivé rozměry po složení. To zde lehce zvládne i každá maminka, protože stačí stisknout pouhé jedno tlačítko a postýlka je zabalená/rozbalená.

Hauck Babycenter Giraffe – cestovní postýlka s kvalitní matrací

Oblíbená cestovní postýlka Hauck Babycenter s motivem rozkošných žiraf chytne za srdce všechny maminky, které často tráví čas u dědečka a babičky nebo třeba na chalupě.

Díky originálnímu provedení se v ní vaše dítko bude cítit stejně komfortně jako doma.

Co na postýlce určitě oceníte?

Závěsné patro s hračkami, praktickou přebalovací podložku a odkládací plochu na plenky a další potřeby, skládací matraci nebo cestovní tašku pro vaše nezbytnosti.

Příjemným bonusem je možnost použití zvýšeného lůžka a měkká svrchní část, díky níž vaše dítko leží na podložce nejen pohodlně, ale i bezpečně.

Točící se kolotoč se žirafami hraje příjemnou melodii, která vaše dítko spokojeně provede až do říše snů. Postýlka Hauck Babycenter je veselá a hravá, stejně jako všechny malé děti.

Jako rodiče budete rádi za praktická kolečka, možnost rychlého složení a rozložení nebo za snadnou údržbu, protože v případě znečištění je postýlka lehce omyvatelná.

Skládací cestovní postýlka – Koelstra T5 Stone Grey

Jednoduchá cestovní postýlka holandské značky Koelstra zaujme svým minimalistickým designem. Což může být její výhodou i nevýhodou – mnohé maminky totiž černé provedení od koupě spíše odradí.

U praktické konstrukce jinak vedou nadčasové a odolné materiály – ocel, pevný plast a silná polyesterová tkanina.

Navzdory dvouleté záruce tak postýlka vydrží sloužit téměř navěky a je použitelná pro děti až do čtyř let.

Protože má postýlka přívlastek “cestovní”, tak ji doporučuji používat spíše na občasné přespání vašeho dítka.

Její odolnější konstrukci oceníte i při častém skládání a rozkládání, jelikož ani po čase nejeví žádné známky opotřebení.

Díky bočnímu madlu a praktickým kolečkům postýlku snadno přesune každá maminka.

Vašemu dítku se na ní pravděpodobně zalíbí boční výlez, dostatečně vysoká matrace nebo chrániče pro lepší bezpečnost.

Chicco Goodnight Graphite

Postýlka pro klidný spánek vašeho novorozence – Chicco Goodnight Graphite – je ideální pro použití na doma, i při cestování.

Jestliže hledáte záložní postýlku, může být právě tato pro vás skvělou volbou.

Líbí se mi na ní možnost pohodlného přenášení a rychlého složení. Design je pěkný a jednoduchý a i její cena je více než přijatelná.

O pohodlí dítka se stará stabilní podložka a integrovaná polstrovaná matrace. Postýlku navíc můžete používat až do čtyřech let věku dítěte, protože disponuje dostatečnou nosností i velkorysými rozměry.

Stěny postýlky jsou zhotovené z prodyšné síťoviny a součástí postýlky je také cestovní taška s úchyty.

Jedná se o univerzální postýlku, která potěší vás samotné i třeba vaše prarodiče, když jim miminko na pár dní svěříte.

U všech zmíněných postýlek jsou samozřejmostí kvalitní a odolné materiály nebo jednoduchá rozkládací konstrukce, která výrazně usnadňuje práci každé mamince.

U některých modelů postýlek je možné vyměnit například matraci a zajistit tak dítku ještě o něco lepší spánek. Ale i když je matrace integrovaná přímo do postýlky, nemusí se jednat o špatnou volbu.

Samozřejmostí u postýlky je lehká a flexibilní síť, zajišťující neustálé proudění čerstvého vzduchu a zároveň fungující jako ochrana, aby dítko z postýlky samo nevylezlo.

Ke dražším a propracovanějším modelům často dostanete i zajímavé příslušenství v podobě cestovní tašky nebo kolotoče z hraček pro lepší spánek vašeho novorozence.


 

Čtěte také:

Dej vědět ostatním