Tyčové vysavače se v domácnostech s oblibou využívají jako alternativa ke klasickým vysavačům. Většinou se skládají z podlahového a z ručního vysavače. Hodí se nejen na všechny typy tvrdých povrchů a koberců, ale také na vysávání nečistot ze sedacích souprav či postelí a z dalšího čalouněného nábytku.

Tyčové vysavače jsou okamžitě připravené k použití. Buď je stačí zapojit do zásuvky, nebo mají vnitřní baterii, která se nabije a vysavač pak funguje bez kabelu. Tyčový vysavač je ideálním pomocníkem do každé domácnosti. Na pořízení je často cenově dostupnější než klasický podlahový vysavač.

Philips

Philips FC 7088/01 AquaTrio

Praktický tyčový vysavač Philips FC 7088/01 AquaTrio vysává, vytírá i vysouší. Tento multifunkční pomocník si poradí s veškerými nečistotami v domácnosti a ušetří až 50 % vašeho času. Je vhodný na čištění tvrdých podlah, kde spolehlivě zlikviduje až 99 % bakterií a alergenů.

Ve výbavě má výkonné kartáče, dosahující rychlosti 6700 otáček za minutu. Ty se spolehlivě dostanou do spár a jiných hůře přístupných míst. Navíc je vybaven praktickou nádržkou na vodu o objemu 700 ml, která vystačí přibližně na 60 m2. Pro použití stačí tyčový vysavač zapojit do sítě.

Philips FC 6168/01

Úklidu domácnosti jistě přijdete na chuť s profesionálním tyčovým vysavačem Philips FC 6168/01, který díky praktických nabíjecím bateriím může být až 40 minut v provozu. Snadno a rychle vám pomůže zútulnit váš příbytek.

Na rozdíl od klasického vysavače je díky tyčové konstrukci ihned připraven k použití a dá se využít nejen na uklízení podlah, ale třeba i na čalouněný nábytek, jelikož ho snadno rozložíte na vysavač ruční. Práci vám usnadní moderní technologie PowerCyclone, spolehlivě odstraňující veškeré nečistoty. Výhody nabízí také omyvatelný pěnový filtr, zabraňující úniku prachu z vysavače.

Bosch

Bosch BBH Move 5

Tyčový vysavač Bosch BBH Move 5 je praktickým pomocníkem do každého příbytku. Využijete ho na rychlý úklid všech typů podlah a oceníte možnost jeho proměny v úsporný ruční vysavač, se kterým se snadno dostanete i do těžko dostupných míst.

Předností tyčového vysavače jsou jeho kompaktní rozměry, minimální hmotnost a provoz na baterii, díky níž může fungovat nepřetržitě až po dobu 36 minut.

Vysavač je vybaven omyvatelným filtrem a nádobou na nečistoty o objemu 300 ml. Jednoduchou manipulaci a snadné uložení umožňuje sklopné madlo. Při používání si můžete vybrat ze dvou rychlostních stupňů.

Elektrolux

Electrolux ZB 3102

Velikou předností vysavače Electrolux ZB 3102 je bezesporu lithiová baterie. Oproti niklové baterii má řadu výhod. Zaprvé namá takzvaný “pměťový efekt”. Znamená to, že ji můžete nabíjet kdykoli – nemusíte baterii nejdříve používáním nejdříve vybít a pak teprve ji nabíjet. Dále od lithiové baterie můžete čekat asi dvojnásobnou výdrž a její hmotnost je znatelně nižší, než je tomu u niklových článků.

Electrolux ZB 3011

S vysavačem Electrolux ZB 3011 se úklid domácnosti stane vaším novým koníčkem. Jedná se o praktický akumulátorový vysavač v tyčové konstrukci, který hravě vaši domácnost zbaví prachu i dalších nečistot. Na jedno nabití je schopen efektivně pracovat až po dobu 30 minut.

Kromě sací hubice má ve výbavě také rotační kartáč s technologií Brush Roll Clean, který zajistí na podlahách i kobercích dokonalou čistotu. Do hůře přístupných míst se snadno dostanete s ručním vysavačem, na nějž Electrolux ZB 3011 snadno rozložíte. Jelikož se jedná o bezsáčkový vysavač, je jeho údržba velmi jednoduchá.

Electrolux ZS230B

S vysavačem Electrolux ZB 3011 se úklid domácnosti stane vaším novým koníčkem. Jedná se o praktický akumulátorový vysavač v tyčové konstrukci, který hravě vaši domácnost zbaví prachu i dalších nečistot. Na jedno nabití je schopen efektivně pracovat až po dobu 30 minut.

Kromě sací hubice má ve výbavě také rotační kartáč s technologií Brush Roll Clean, který zajistí na podlahách i kobercích dokonalou čistotu. Do hůře přístupných míst se snadno dostanete s ručním vysavačem, na nějž Electrolux ZB 3011 snadno rozložíte. Jelikož se jedná o bezsáčkový vysavač, je jeho údržba velmi jednoduchá.

LG

LG VS 8401 SCW

S tyčovým vysavačem LG VS 8401 SCW hravě uklidíte každý prostor. Jedná se o bezsáčkový a akumulátorový vysavač, který nepotřebuje pro fungování přívodní kabel. Báječně se hodí především na vysávání tvrdých podlah a parket, z nichž prakticky odstraní až 90 % veškerých nečistot.

Lze ho také využít na čištění koberců nebo čalounění, a to i jako ruční vysavač. Dokáže nepřetržitě pracovat až 60 minut. S efektivním zachycením nečistot zde pomáhá cyklónový systém, oddělující nečistoty od vzduchu. V horších světelných podmínkách oceníte jeho praktické LED osvětlení nebo hlučnost pouhých 70 dB.

Dyson

Dyson V6 Absolute

V moderním designu je dostupný vysavač Dyson V6 Absolute, který vás svými čistícími schopnostmi rozhodně nezklame. Patří k nejvýkonnějším akumulátorovým tyčovým vysavačům. Má praktickou a úspornou konstrukci a zároveň nepotřebuje kabel pro nepřetržité napájení ze sítě.

Za povšimnutí stojí i jeho patentovaná cyklonová technologie s digitálním motorem. Tyčový vysavač Dyson V6 Absolute lze navíc snadno přeměnit na ruční vysavač, který využijete při čištění čalounění a různých hůře přístupných míst. Vysavač je také vybaven účinnou filtrací a dodáván s celou řadou užitečného příslušenství.

Concept

Concept VP 4130

S praktickým vysavačem Concept VP 4130 2v1 hravě uklidíte svou domácnost. Jedná se o tyčový vysavač, který však snadno rozložíte na vysavač ruční. Za zmínku stojí Li-on baterie s krátkou dobou nabíjení a dostatečně dlouhým provozem, LED osvětlení nebo prachová nádoba o objemu 550 ml.

Vysavač je dále vybaven elektrickým rotačním kartáčem, vhodným na účinné čištění tvrdých podlah. Jinak lze vysavač použít samozřejmě i na koberce. Doplňuje ho praktická ohebná rukojeť, s níž se lehce dostanete opravdu kamkoliv. Prachovou nádobu ve vysavači vyprázdníte pomocí jednoho tlačítka.

VAX

VAX Air Cordless Switch H85-AC21-B-E

Tyčový vysavač VAX Air Cordless Switch je skvělou alternativou ke klasickému vysavače. Funguje rychle, spolehlivě a velmi jednoduše. Svůj byt či dům s ním tedy vyčistíte během okamžiku.

Podlahový vysavač navíc pohodlně proměníte na vysavač ruční, jímž se dostanete i do hůře přístupných míst nebo ho použijete při čištění křesel, postelí či sedacích souprav. Předností tohoto vysavače je cyklónová separace nečistot, zajišťující konstantní výkon sání, nebo praktické LED osvětlení kartáče. Vysavač je dále vybaven nabíjecí baterií a je schopen fungovat nepřetržitě po dobu 30 minut.

Imetec

Imetec 8660

Bezsáčkový tyčový vysavač Imetec 8660 je ideálním pomocníkem na úklid malých i velkých prostor. Jelikož patří do energetické třídy A, má opravdu nízkou spotřebu a úklid s ním je nejen pohodlnější, ale také ekonomičtější. Velmi pomocný je jeho Start&Stop systém, díky kterému se během nečinnosti vysavač sám vypne a při použití opět zapne.

Jelikož nemá sáček, tak jsou nečistoty shromažďovány v samostatné prachové nádobě o objemu 1,1 l, kterou můžete po úklidu pohodlně vyprázdnit. Vysavač má 7 m dlouhý kabel a tedy i praktický dosah do několika místností.

Už víte který ruční vysavač vybrat?

S koupí tyčového vysavače neváhejte u malých ani velkých prostor. Vybírat můžete mezi sáčkovými a bezsáčkovými vysavači, mezi vysavači se šňůrou nebo s provozem na vlastní baterii.

Tyčové vysavače si spolehlivě poradí s veškerými nečistotami, ať už na dřevěných či vinylových podlahách nebo na kobercích. Některé z nich zvládají kromě suchého čištění i čištění mokré. Zde ale už samozřejmě počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Práci s vysavačem mohou usnadnit různé užitečné vychytávky, jako jsou třeba rotační kartáče nebo LED osvětlení. Za doporučení stojí například profesionální vysavač Philips FC 7088/01 AquaTrio, který umí vysávat, vytírat i vysoušet.

 


ZKUSTE TAKÉ:

Úvodní foto Travis Wise licence Attribution 2.0 Generic

8 výkonných tyčových vysavačů. Který je pro vás nejlepší?