Nejlepší kuchyňské roboty v tomto roce

Nabídka kuchyňských robotů je dnes velice pestrá. Stačí si prohlédnout pár modelů a rychle můžete být zmatení. Všechny nabízí nespočet funkcí, přídavných modulů a technologií.

 

Každý čeká od robota ve své kuchyni něco jiného. Každý bude jej využívat pro jiné práce. Jeden jej použije jednou za 2 týdny, jiný zase parkrát do týdne.

V teto situaci jsme analyzovali nejprodávanější modely, které díky svým výborným užitkovým vlastnostem získaly si přízeň a popularitu mezi uživateli.

Níže najdete kuchyňské roboty, s nímiž byli kupující nejvíce spokojeni. Je velice pravděpodobné, že najdete mezi němi ten vhodný model i vy.

Celokovový kuchyňský robot ETA GRATUS 0028 90000

ETA GRATUS 0028 90000 má celokovové tělo a převody

ETA GRATUS model 0028 90000 je oblíbený multifunkční kuchyňský robot s planetovým systémem otáčení od tradiční značky, který disponuje velkým výkonem 1200 W a hravě si tak poradí se všemi surovinami. Ve výbavě má silný motor a také stabilizátor otáček.

Rychlost motoru se vždy přizpůsobí tuhosti těsta a spotřebič tak efektivně míchá a zároveň šetří energii. I kvůli vysokému výkonu je robot ETA GRATUS poměrně hlučný.

Tento kvalitní kuchyňský robot je ideálním pomocníkem na míchání, hnětení, šlehání, mixování a strouhání. Disponuje hnětacím hákem, šlehacím nástavcem a velkou nerezovou nádobou o objemu 5,5 l, která pojme až 1,5 kg mouky.

celý popis

Nechybí ani skleněný mixér s kapacitou 1,2 l, který nepohlcuje pachy ani barvy potravin, a strouhač se čtyřmi struhadly. Výšku háků a metel si vždy přizpůsobíte tak, aby se vám pracovalo co nejpohodlněji. Při chodu robotu se hůře přidávají suroviny. Jinak se ale spotřebič snadno obsluhuje.

Bezpečností systém výkyvného ramene brání nežádoucímu spuštění. Robot je vyroben v moderním celokovovém provedení, které zajišťuje vysokou pevnost, stabilitu a dlouhou životnost. Kovové jsou dokonce i metací háky.

Robot je ideální nechat po celý čas vyndaný na lince, protože je poměrně těžký na ukládání do skříňky. Na motor celokovového kuchyňského robotu se vztahuje prodloužená 10letá záruka.

Lze k němu dokoupit mnoho kvalitního příslušenství – například mlýnek na maso a na mák nebo tři nástavce pro výrobu čerstvých těstovin.

Má moderní provedení v odstínu šampaňského, doplněné chromovanými detaily a vkusně umístěným potiskem. Pořídíte ho za příznivou cenu.

RECENZE

Na Heureka.cz naleznete alespoň 50 recenzí na model ETA Gratus 0028 90030.

Níže uvádíme ty nejpřínosnější.

 

Mezi výhody uživatelé často zařazovali:

 • oceňuji nastavitelnost šlehací, mísící i hnětací metly
 • ušlehá výborně sníh i z jednoho bílku
 • skleněná nádoba na mixér – perfektní, velká, betelná
 • veškeré díly k sehnání i po ukončení výroby
 • záruka 10 let na motor (po registraci na webu)
 • robusní a stabilní celokovová konstrukce
 • jednoduchá obsluha a údržba

 

Naopak, jako nedostatky byly zmiňovány například:

 • plnící otvor pro strouhání mohl být o něco větší, ale není to nic zásadního
 • špatně udělaný návod ( na připojení nástavců)
 • drahé příslušenství (př.: flexi metla 499Kč, udělátka na těstoviny 2x 2499Kč…)
 • struhadla jsou vysoko a při strouhání lítají potraviny po celé kuchyni
 • food processor mne trochu zklamal, zůstává velké množství nenastrouhaného ovoce pod víkem

Kuchyňský robot ETA Gratussino Bravo II 0023 90070

Výkonný kuchyňský robot s planetárním systémem míchání ETA Gratussino 0023 90070

Společnost ETA patří mezi přední výrobce kuchyňských spotřebičů.

Volbou multifunkčního kuchyňského robota od této značky proto můžete mít jistotu, že sázíte na osvědčenou klasiku, která vás ani v nejmenším nezklame.

Přístroj Gratussino Bravo II 0023 90070 se hned během prvního použití stane vašim nedocenitelným pomocníkem, s nímž bude vaření i pečení jednoduchou, rychlou a zábavnou záležitostí.

Stačí pouze nachystat suruviny a zvolit si správný nástavec pro jejich zpracovnání.

O nic dalšího se starat nemusíte.

celý popis

Kuchyňský robot zvládne v nerezové míse o objemu 4,5 litru dokonale zpracovat těsto, vytvořit krémy, korpusy a další věci, které jsou nezbytné pro tvorbu lahodných dezertů.

Jeho bohaté příslušenství ho však zdaleka neomezuje pouze na šlehání a hnětení.

Využít můžete například mlýnek na maso, nástavec na plnění uzenin či struhadlo pro zpracování zeleniny nebo ořechů.

Vyzkoušet rovněž můžete skleněný mixér o objemu 1,4 litru a vytvořit si s jeho pomocí krémové polévky, omáčky nebo osvěžující koktejly.

Vaši fantazii se meze nekladou.

Po skončení používání jednotlivé části jednoduše rozeberete a příslušenství vložíte do myčky, což vám ušetří čas, který byste ztráceli ručním mytím.

Tento kuchyňský robot mne zaujal nejen svým jednoduchým designem a jeho bohatou výbavou.

Produktovou stránku robotu najdete zde: Kuchyňský robot ETA Gratussino Bravo II 0023 90070

RECENZE

Na Heureka.cz naleznete asi 20 recenzí na model ETA Gratussino 0023 90070.

Níže uvádíme ty nejpřínosnější.

 

Tento výrobek Eta jsem si vybral hlavně proto, že má kovové hnací soukolí a ne umělohmotné jako to je u jiných typů, které z mé zkušenosti vydrží jen po dobu záruky a účelově jen plní úlohu tzv. KURVÍTKA.

Pro svou spokojenost, kdy robot velmi dobře obstál ve všech předvánočních přípravách při přípravě těsta dneska ještě jednou objednávám další stejný kus a pro vzorný přístup prodejce – ve stejném obchodě pro svou osobu blízkou. Jinými slovy – doporučuji všem, zatím jsem nenašel chybu. Na mé doporučení budou zakoupeny další 2 kusy i mými známými v mém blízkém sousedství.

 

Používáme krátce ale ohledně hnětení těsta a použití strouhače,nemám nic záporného.Slušná cena a příslušenství šikovně vybráno.

Víceúčelový kuchyňský robot Sencor STM 3770WH

Sencor STM 47GG je multifunkční kuchyňský robot

Bez robota se v kuchyni neobejde žádný kuchař.

Jde o užitečného pomocníka, s nímž je příprava lahodných pokrmů o poznání rychlejší a snadnější.

Dávno titiž neplatí, že byste jakoukoliv směs museli donekonečna míchat ručně vařečkou.

Pokud se rozhodnete pro pořízení kuchyňského robota od společnosti Sencor, budete moci přidávat suroviny do mísy přímo během mixování, aniž byste přístroj museli zastavovat.

Kuchyňský robot Sencor STM 3770WH využívá ke své práci planetární systém hnětení, míchání a šlehání.

Do velké nerezové mísy o objemu 5,5 litru vložíte suroviny, vyberete si nástavec podle aktuální potřeby a jednoduše stisknete tlačítko start.

Díky planetárnímu systému dojde k důkladnému a rovnoměrnému promíchání celého obsahu mísy.

Nástavce rotující kolem své osy a současně kolem osy převodovky se tak dostanou do těsné blízkosti stěn.

Nedochází tudíž k tomu, že by na stěnách mísy zbyly nezpracované suroviny.

Podle receptu nebo vlastních preferencí si můžete regulovat rychlost otáček tak, aby byla optimální.

Výsledná směs tak bude mít přesně takovou strukturu, jakou potřebujete.

Využití zařízení se však zdaleka nelimituje pouze na šlehání, míchání a hnětení.

V balení naleznete bohaté příslušenství, mezi nímž nechybí například mixovací nádobka, masořezka, plnič uzenin pro výrobu lahodných domácích klobás či jitrnic.

Bude záležet jen na vás, k čeho se právě rozhodnete kuchyňského robota využít.

Jisté je, že nezklame žádné vaše výzvy, které před něho postavíte.

Kuchyňský robot STM 3770WH společnosti Sencor je určitě skvělou volbou, pokud hledáte spolehlivého pomocníka v kuchyni.

Líbí se mi rovněž jeho elegantní provedení.

A navíc ho pořídíte za skvělou cenu.

Sencor STM 47GG

Sencor STM 47GG je multifunkční kuchyňský robot

Multifunkční kuchyňský robot Sencor STM 47GG je robotem nové generace, který po funkční i designové stránce skvěle doplní vaši kuchyňskou linku. Oceníte jeho robustní konstrukci a celokovové provedení. Je to ideální pomocník na hnětení těsta, šlehání i míchání.

Na výběr máte celkem z osmi rychlostních stupňů. Ani na maximální rychlost není ale robot hlučný. Planetární systém hnětení zajišťuje perfektní promíchání ingrediencí.

Metly mají bajonetový systém uchycení a vy je po použití snadno vyndáte či vyměníte. Během pár minut máte připravené těsto, nastrouhanou mrkev nebo umleté maso na karbanátky.

Nádoba je z kvalitního leštěného nerezu a má objem 4,5 l a kapacitu až pro 1,5 kg těsta. Manipulaci s mísou usnadňují dvě praktická madla. V balení naleznete mnoho užitečného příslušenství, které využijete při každodenní přípravě pokrmů.

Jedná se například o míchací metlu, šlehací balónovou metlu, hnětací hák, mlýnek na maso s dvěma disky (o rozměrech 3 mm a 8 mm), nástavec na plnění klobás a dalších uzenin, kráječ a struhadlo se třemi nástavci, které umí strouhat hrubě, jemně nebo na plátky. Další příslušenství zakoupíte přímo u výrobce.

Celokovový kuchyňský robot značky Sencor je vybaven protiskluzovými nožkami. Díky nim dobře drží na pracovní desce a při práci se vůbec nehýbe. Pokud chcete vyměnit nějaký nástavec, rameno snadno odklopíte.

Po použití můžete jednotlivé díly opláchnout pod tekoucí vodou nebo omýt v myčce. Má také tepelnou pojistku proti přehřátí. Robot je skvělým každodenním pomocníkem do vaší kuchyně. Na výkonný motor máte nadstandardní 6letou záruku. Kompletní robot pořídíte za dobrou cenu.

KitchenAid 5KSM150

Univerzálním pomocníkem pro každou zkušenou kuchařku či pekařku je spolehlivý multifunkční kuchyňský robot KitchenAid 5KSM150, právem označovaný jako nejlepší kuchyňský robot na trhu. Jedná se o robot s vyšší pořizovací cenou, investovat do něj se vám ale určitě vyplatí.

Kromě perfektní funkčnosti má i moderní provedení – na výběr máte z několika vydařených barevných variací. Design spotřebiče je mírně zaoblený a opravdu nadčasový. Oblé tvary oceníte i při omývání (lze ho vložit i do myčky nádobí). Prodává se v odolném celokovovém provedení.

Multifunkční kuchyňský robot KitchenAid 5KSM150 disponuje výklopnou hlavou a několika výměnnými nástavci.

Využijete ho pro hnětení těsta, šlehání krémů nebo sněhu z vaječných bílků či na strouhání zeleniny. Navzdory svému nižšímu výkonu 300 W pracuje opravdu efektivně a je také méně hlučný. Zároveň se při nižším výkonu motor šetří a robotu se prodlužuje jeho životnost. Rychlosti můžete regulovat celkem v deseti stupních od 58 do 220 otáček za minutu.

Kuchyňský robot rovněž disponuje planetárním systémem, který se zaslouží o rychlé a rovnoměrné promíchání veškerých surovin v míse. Otočí se hák či metla i celá hlavice. Na pracovní desce robot drží a je stabilní za všech okolností díky protiskluzové podložce.

Do standardního vybavení patří hnětací hák, plochý šlehač, šlehací metla a nalévací štít. Nechybí ani nerezová mísa o objemu 4,83 l, do které se vejde až 1,2 kg mouky. Ostatní příslušenství zakoupíte u výrobce, je ale bohužel výrazně dražší než pro jiné roboty.

Kuchyňský robot Kenwood Prospero KM287 stříbrný

Kenwood Prospero KM287 je kuchyňský robot s odšťavňovačem

Přemýšlíte-li o pořízení nového multifunkčního kuchyňského robotu, tak je pomocník Kenwood KM 287 Prospero skvělou volbou do vaší kuchyně. Jedná se o kombinaci robotu a food processoru, který za vás udělá veškerou náročnou přípravu na vaření, pečení i na další kuchyňské činnosti. Vy tak ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili za kuchyňskou linkou.

Tento kvalitní kuchyňský robot disponuje unikátním systémem planetárního míchání a hravě si poradí i při hnětení malého množství těsta či při šlehání trošky krému. Robot Kenwood KM 287 Prospero má výkon 900 W a díky pulsní rychlosti zvládne zpracovat i tužší suroviny. Elektronické ovládání rychlosti spolu s pozvolným náběhem otáček umožňuje komfortní přípravu pokrmů. Na druhou stranu je však poměrně hlučný.

Jaké příslušenství na vás čeká u tohoto multifunkčního pomocníka? V balení naleznete tři metly na zpracování těst, krémů a šlehačky. Dále výbava obsahuje skleněný mixér o objemu 1,2 l, který je ideální využít pro přípravu ovocných či zeleninových smoothie nebo na mixování polévek a řídkých těst.

Jako příslušenství k mixéru se dodávají celkem čtyři nerezové nože. Získáte také nerezovou mísu, která pojme až 3 l surovin. Pro mísu se dodává kryt s praktickým otvorem, bránící rozstřiku surovin při míchání. Mísa bohužel nemá žádné úchyty, za které by se dala snadno uchopit a přenést.

Food processor disponuje nerezovými noži a disky na jemné strouhání, hrubé strouhání a na strouhání brambor či parmazánu. Nechybí ani lis na citrusy, odstředivý odšťavňovač, mlýnek na maso – včetně sady pro přípravu klobás, mini chopper pro mletí kávy, koření, sekání bylinek nebo na mletí máku.

Suroviny je vždy nutné pokrájet na menší kusy, aby bez problémů prošly otvorem. Nabídka příslušenství je široká a vy tak už nic dalšího nemusíte objednávat.

Tento univerzální kuchyňský robot se snadno obsluhuje. Po použití stačí příslušenství omýt pod tekoucí vodou (některé části lze mýt v myčce) a uložit zpět do krabice, nebo nechat na pracovní desce – i přes velké množství doplňků je robot poměrně skladný.

Prodává se v elegantním stříbrném provedení. Bohužel je ale velká část úchytů plastová, což se do budoucna může negativně projevit na jeho životnosti, v porovnání s celokovovými kuchyňskými roboty.

Bosch Styline MUM54240

Bosch MUM54240 je kuchyňský robot s mlýnkem na maso

Univerzální kuchyňský robot Bosch Styline MUM54240 je multifunkčním pomocníkem do každé domácnosti. Nabízí celou řadu příslušenství, které můžete libovolně střídat podle potřeby – hnětací háky, šlehací metly, mlýnek na maso, mixér, strouhací, krájecí a krouhací kotouče v několika rozměrech. I tak by ale někteří zákazníci ocenili širší nabídku struhadel.

Nádoba robotu pojme pouze 1 kg mouky, což může být málo, pokud běžně zaděláváte těsto z větší dávky. Některé další příslušenství můžete zakoupit přímo u výrobce. Myslete ale na to, že čím více příslušenství vlastníte, tím hůře se robot skladuje.

Kvalitní kuchyňský robot Bosch Styline MUM54240 využijete na hnětení těst a šlehání náplní, na mletí masa či ořechů, na mixování ovocných koktejlů, polévek nebo na přípravu zdravých zeleninových salátů. Jeho motor je silný a hravě si poradí i s tužším těstem.

Disponuje špičkovou funkcí multi-motion, díky níž se míchací metly pohybují ve třech různých směrech, a multifunkčním ramenem s ergonomickým ovládáním. Práci výrazně usnadňuje unikátní systém s planetárním šleháním, který dokonale zpracuje veškeré suroviny. Kuchyňský robot má velký výkon a několik rychlostí. Ani po delší době se tak nepřehřívá.

Použití je bezpečné, protože spotřebič je vybaven pozvolným náběhem motoru a pojistkou pro zapnutí. Na pracovní desce se díky gumovým nožičkám nepohybuje a stabilně drží na místě. Jakmile práci na robotu dokončíte, stačí vše omýt pod tekoucí vodou.

Je čistý během několika sekund. Pak ho jen otřete a uklidíte do skříně (do praktické taštičky, která je součástí balení), případně necháte stát na pracovní lince, protože ho určitě co nevidět zase použijete.

Spotřebič má moderní provedení a v kuchyni vám při přípravě pokrmů ušetří spoustu času, takže mu pravděpodobně odpustíte i vyšší pořizovací cenu.

Jak vybrat kuchyňský robot?

Kuchyňský robot je bezesporu skvělým pomocníkem a neměl by chybět v domácnosti žádné šikovné hospodyňky.

Pokud i vy rádi vaříte a pečete, ale zároveň si chcete ušetřit čas a námahu, pak byste se měli zamyslet nad pořízením nějakého šikovného kuchyňského robota.

Výběr je samozřejmě široký. A pokud nevíte, na co se zaměřit při pořízení takového přístroje, pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Mezi základní parametry pro výběr kuchyňského robota patří:

Jaký příkon by měl mít kuchyňský robot?

Hodnota příkonu nebo-li výkonu je ukazatelem, který vypovídá o množství spotřebované energie za určitý čas. Čím je tato hodnota vyšší, tím je robot výkonnější a zvládne obtížnější úkoly.

Pokud byste narazili na robota, který nedosahuje výkonu ani 500 W, pak se s ním vůbec nezdržujte. Takový přístroj určitě nebude schopen uhníst těsto. Maximálně zvládne ušlehat šlehačku.

Ideální volbou jsou kuchyňské roboty o příkonu 1000 W. S takovým přístrojem si můžete být jisti, že vám spolehlivě poslouží při běžném domácím použití. Snadno si poradí i s uhnětením tužšího těsta.

Pokud se rozhodnete pro pořízení robota kolem 1400 W, můžete si být jisti, že takový vám skvěle poslouží pro profesionální použití. Tyto přístroje patří většinou mezi špičku mezi kuchyňskými roboty.

Jaký je optimální objem mísy?

Tady byste měli výchazet z počtu členů domácnosti. Čím je vás více, tím větší mísu logicky budete potřebovat.

Objem nádob těchto přístrojů se pohybuje od 0,5 litru do cca 7 litrů:

 • pro tříčlennou rodinu postačí mísa o objemu 3 litrů
 • vícečlenné rodiny by pak měly volit minimálně 4 litrové mísy
 • profesionální kuchaři a pekaři by měli určitě vybírat z těch největších

Každý by si měl ujasnit, k čemu bude tento přístroj používat.

Mezi základní funkce kuchyňských robotů patří:

 • šlehání
 • hnětení
 • mixování

Vybrat ovšem můžete z takových, které kromě základních funkcí disponují dalšími jako je:

 • strouhání
 • mletí
 • odšťavňování

Které nástavce a příslušenství by neměly u kuchyňskému robotu chybět?

Bohaté příslušenství multifunkční kuchyňského robotu Philco PHSM 9000

Bohaté příslušenství multifunkčního robotu Philco PHSM 9000

Šlehací metla

Kuchyňský robot Home Professional MUM57860

Šlehací metla robotu Bosch Home Professional MUM57860

Mezi základní výbavou kuchyňských robotů naleznete šlehací metlu, která promění smetanu v tuhou šlehačku, bílky v nadýchaný sníh, připraví hladký krém, lahodnou majonézu či nadýchané těsto.

 

Míchací metla

Míchací metla na kuchyňském robotu Sencor STM 6356YL

Kuchyňský robot Sencor STM 6356YL s namontovanou míchací metlou

Míchací metla poslouží při míchání hustších hmot. Všechny ingredience spojí během chvilky.

 

Hnětací hák

Hnětací hák namontovaný na robot ETA Gratus Maxipasta 0028 90081

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta s hnětacím hákem

Pokud se rozhodnete pro přípravu těsta na pizzu nebo na chleba, využijete hnětací hák.

 

Mixér

Mezi širší výbavu kuchyňských robotů patří mixér, který využijete pro přípravu dětských příkrmů, koktejlů nebo smoothie.

 

Nástavec na strouhání a krájení

Dále pak můžete narazit na nástavec na strouhání a krájení zeleniny. Bývá vybaven několika diskovými struhadly. Hravě zvládne nastrouhat brambory na bramboráky, zeleninu jako základ do omáček nebo jablka na štrůdl.

 

Jaké další nástavce je možno dokoupit pro kuchyňksé roboty?

Setkat se můžete rovněž s:

 • lisem na ovoce
 • nástavcem na krájení kostiček
 • mlýnkem na obiloviny
 • nástavcem na maso
 • mlýnkem na maso
 • nástavcem na výrobu zmrzliny
 • mlýnkem na mák
 • tvořítkem na cukroví
 • mlýnkem na kávu, koření a bylinky

 

Je celokovový kuchňský robot kvalitnější než ten z plastu?

U kuchyňkých robotů velmi záleží na materiálu, z jakého je vyroben. Čím kvalitnější materiál zvolíte, tím spokojenější ve finále budete. Před plastovým přístrojem proto raději dejte přednost kovovému přístroji s nerezovou či skleněnou nádobou.

Samozřejmostí každého kvalitního kuchyňského robota by měla být pojistka proti přehřátí. Díky ní můžete přístroj používat bez obav z toho, že by došlo k jeho přehřátí a následnému zničení.

Jeho bezpečné používání vám poskytne také pojistka proti spuštění. Kuchyňský robot nebudete moci spustit, pokud vše nebude správně zasunuto a nastaveno.

 

Má cenu si pořizovat levný kuchyňský robot?

V případě pořízení kuchyňského robota se nevyplatí příliš šetřit. Levné plastové modely nevydrží příliš dlouho. Oplatí se proto investovat do dražších a kvalitnějších kovových přístrojů.

Pokud se přeci jen rozhodnete pro pořízení levnějšího robota, pak počítejte s tím, že za pár let budete kupovat další. A ve finále vás pořízení kvalitnějšího přístroje výjde méně, než když budete muset pořídit několik levnějších kuchyňských robotů.

 


ZKUSTE TAKÉ:


Úvodní foto Thesupermat licence Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)

Některé produktové obrázky byly zapůjčeny ze serverů Alza.cz a Euronics.cz v rámci partnerského programu

Kuchyňské roboty: test a recenze. Jak vybrat robot do kuchyňe?