Správná péče o dětské vlásky

Na internetu a v různých časopisech najdeš spousta rad jak správně pečovat o dětské vlásky. Je pravda, že existuje více názorů jak na to, někteří vřele doporučují kvalitní dětskou kosmetiku, jiní zase dávají přednost vyzkoušeným receptům našich babiček.

Níže najdeš takovou malou Wikipedii péče o dětské vlasy – od novorozenců počínaje. Najdeš zde odpovědi na otázky, které maminky trápí nejčastěji, například:

  • umývat dětem jemné vlásky šamponem nebo stačí jen voda?
  • od jakého věku se dětem začínají vlasy mastit?
  • vyžadují jemné dětské vlásky speciální péči nebo jim vyhovuje jen běžné umytí?

V druhé části najdeš tipy na stříhání dětských vlasů.

 

Péče o dětské vlásky a vlasovou pokožku | Vše o vlasech a jejich problémech

 

Napříč internetem najdeme spoustu informací, jak pečovat o dětské vlásky a vlasovou pokožku. Avšak to, na co bychom se měli soustředit, je vlasová pokožka, aby byla zdravá a vlásky rostly přirozeně krásné.

Číst dál: Péče o dětské vlásky a vlasovou pokožku | Vše o vlasech a jejich problémech

 

Nejlepší dětská kosmetika na jednom místě

Nejlepší dětská kosmetika na Heureka.cz

Který dětský šampon je nejoblíbenější? Jaké hodnocení má šampon Johnson’s Baby nebo Nivea Baby. A jak je to s jejich dostupností a aktuální cenou?

Zdroj: Dětská kosmetika na Heureka.cz

 

Jak pečovat o dětské vlásky? – Maminka.cz

Péče o miminko musí být vždy důkladná a pečlivá. Výjimkou není ani starost o dětské vlásky. První „chloupky“ na hlavě zasluhují totiž speciální péči. Důležitý je nejen výběr vhodného šamponu, ale doporučují se také nějaké ty domácí recepty našim babiček a maminek. Nechte si poradit!

Číst dál: Jak pečovat o dětské vlásky? – Maminka.cz

 

Péče o dětské vlasy – tipy a rady

Dětské vlásky jsou nepochybně předmětem mnoha diskuzí a někdy dokonce i sporů. Každý rodič pochopitelně chce, aby právě jeho potomek měl vlasy zdravé a účes krásný. Jak toho ale dosáhnout?

Číst dál: Péče o dětské vlasy – tipy a rady

 

Správná péče o vlásky malých dětí | MeziŽenami.cz – čtení od žen, pro ženy

V prvních měsících života je vlásků většinou málo a jsou velmi jemné, kojenec si je ještě příliš nezašpiní. Často proto postačí mýt vlásky jen jednou týdně. Používáme kvalitní dětské mýdlo z lékárny a vzniklou pěnu dobře opláchneme od čelíčka ke krčku, aby se mýdlo nedostalo do očí.

Číst dál: Správná péče o vlásky malých dětí | MeziŽenami.cz – čtení od žen, pro ženy

 

Jak pečovat o dětské vlasy: rodina.cz

Pro šetrnější mytí u dětí starších jednoho roku je třeba vybírat šampony, které obsahují tzv. aniontové nebo amfoterické surfaktanty – ty totiž zpevňují povrch vlasu po umytí.

Číst dál: http://www.rodina.cz/clanek4574.htm

 

Péče o dětské vlásky a tipy na rozčesávání | NO MORE TANGLES®, „Pro snadné rozčesávání” | JOHNSON’S® Baby

Rozčesávání zacuchaných vlásků může být nepříjemné pro vás pro oba, proto vyzkoušejte JOHNSON’S® Baby postup jak vyzrát na zacuchané vlásky a tipy pro snazší česání.

Číst dál: Péče o dětské vlásky a tipy na rozčesávání | NO MORE TANGLES®, „Pro snadné rozčesávání” | JOHNSON’S® Baby

 

Mytí a péče o dětské vlásky. Zn.: Snadno a bezpečně!

Péče o dětské vlásky nikdy nebyla snazší. S citlivou dětskou pokožkou hlavy i se záludnými vši si totiž dokonale poradila společnost Pharma Future. Ta vyvinula jedinečnou kosmetickou řadu pro děti s příznačným názvem BABY.

Číst dál: http://zena-in.cz/clanek/myti-a-pece-o-detske-vlasky-zn-snadno-a-bezpecne

 

Dětské vlasy potřebují speciální péči

Umývat dětem jemné vlásky šamponem nebo stačí jen voda? Od jakého věku se dětem začínají vlasy mastit? A vyžadují jemné dětské vlásky speciální péči nebo jim vyhovuje jen běžné umytí? Rodiče si při starosti o dítě kladou řadu otázek. Pokusili jsme se na některé z nich týkající se péče o dětské vlásky odpovědět.

Číst dál: Dětské vlasy potřebují speciální péči

 

JEMNÁ PÉČE O DĚTSKÉ VLÁSKY BEZ SLZIČEK

Nové šampony Schauma Kids a Schauma Baby byly vytvořeny speciálně pro potřeby dětí. Velmi jemně a šetrně myjí dětské vlásky a nedráždí oči ani citlivou dětskou pokožku. Receptura obsahuje speciální složky, díky nimž je snadné rozčesávat i dlouhé vlásky, aniž by se zacuchaly.

Číst dál: http://www.magazinelita.cz/clanek/4329-jemna-pece-o-detske-vlasky-bez-slzicek/

 

Jak pečovat o dětské dlouhé kudrnaté vlasy? – Diskuse – eMimino.cz

Jak pečovat o dětské dlouhé kudrnaté vlasy? už rozebírají maminky na webu eMimino. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti.

Více na: Jak pečovat o dětské dlouhé kudrnaté vlasy? – Diskuse – eMimino.cz

 

Jak pečovat o dětské vlásky: jarodic.cz

Možná máte doma malou princeznu či prince a přemýšlíte o tom, jak se co nejlépe postarat o jejich rostoucí vlásky. Základem je určitě správná péče, důležitý je ale také ten „NEJ“ účes. A právě účes může být někdy kamenem úrazu. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili nejen tipy, jak a vlasy dítěte pečovat, ale dozvíte se i to, jak se připravit na první návštěvu kadeřnictví. A to není samozřejmě zdaleka všechno. Příjemné čtení.

Více na: Jak pečovat o dětské vlásky

 

Tipy, jak na první stříhání vlásků – ProŽeny.cz

Znáte to, dětské chmýří se změnilo na vlásky a je nutné je poprvé ostříhat. Jenže zatímco doposud jste vaši ratolest stříhala sama, nyní si už netroufáte. Jak zvládnout první návštěvu kadeřnictví? Držte se našich tipů a věřte, že vaše dítko nebude chtít od profesionální kadeřnice odejít!

Více na: Tipy, jak na první stříhání vlásků – ProŽeny.cz

 

Jak ostříhat vlasy dítěti? Chyby a účesy, kterým se vyhněte!

Spousta maminek řeší problém, jak stříhat či naopak nestříhat vlásky své malé ratolesti. Chceme mít dlouhovlasé princezny a ježaté kluky. Co když jim ale vlasy stříháte špatně?

Více na: Jak ostříhat vlasy dítěti? Chyby a účesy, kterým se vyhněte! – Doma.cz – magazín pro Váš úspěšný den

 

Zhoustnou dětem po stříhání vlásky? Co škodí a co pomáhá

Diskuze na fórum modrykonik.cz

Více na: Zhoustnou dětem po stříhání vlásky?

 

Stříhání dětských vlasů je věda

Dětské vlásky jsou v mnoha rodinách tématem číslo jedna. A to zejména, pokud se svým názorem na věc zapojí celé příbuzenstvo. Existují totiž desítky „zaručených rad“, jak o vlásky pečovat, kdy je ostříhat nebo naopak nestříhat vůbec.

Více na: Stříhání dětských vlasů je věda

 

Dětské účesy | Vlasy-in.cz

Účesy pro děti, dětské účesy, účesy pro holky a kluky – obrázky, fotogalerie, novinky

Více na: Dětské účesy | Vlasy-in.cz

Uložit

Zkuste také:

Uložit

Dej vědět ostatním