Jak správně pečovat o dětskou pokožku?

Lidská pokožka je přírodní bariérou pro vstup nechtěných patogenů do těla. U dospělých jedinců je pokožka plně vyvinutá, má kyselé pH a je plně připravená plnit svou funkci.

Toto nelze říct o dětech – především v prvních měsícich vývoje. Pokožky novorozence naní ještě vyvinutá tak, aby plně chránila malé těličko před bakteriemi a jinými patogeny. Je také monhém náchylnější k infekcím nebo zánětům. Proto je péče o dětskou pokožku tak důležitá a nemělo by se ji zanedbávat.

Níže najdeš vše, co o správné péči o dětskou pokožku by měl vědět každý rodič nebo pečovatel. Nejdříve se zaměříme na obecnou péči a věci jako je například koupání miminka. Pak následují informace o tom, jak pečovat o dětskou pokožku v zimě.

 

Jak chránit dětskou pokožku? Nekoupejte denně, mažte a hydratujte

“Pediatři ani kožní lékaři už dávno neradí koupat dítě každý den,” říká k tomu dermatoložka doktorka Andrea Vocilková. “Delší máčení kůže ve vodě zbavuje pokožku přirozeného ochranného filmu, který je mimo jiné tvořen tukovými složkami z produkce mazových žláz,” vysvětluje.

Zdroj: iDNES.cz

Péče o kůži novorozence

Po koupání dítě pořádně osušte, ovšem ne třením, ale pouhým přikládáním ručníku. Ten by neměl být pro nejmenší děti froté, ale lépe bavlněný. Dejte si pozor na pečlivé vytření prostoru mezi faldíky a v různých záhybech. Pokud miminko nemá suchou pokožku, není třeba jej celé mazat.

Zdroj: Péče o kůži novorozence – Maminka.cz

 

Jak správně pečovat o dětskou pokožku?

Zdravá výživa a péče o pokožku v dětském věku – dětský lékař MUDr. Michal Pukovec

Kůže je často zrcadlem nemoci nebo změn probíhajících uvnitř organismu. Je největší orgán, který tvoří bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím organismu.

Source: Zdravá výživa a péče o pokožku v dětském věku – dětský lékař MUDr. Michal Pukovec

 

Jak správně držet a koupat miminko?

 

Malý návod na první koupání miminka

Teplota vody by měla mít jako tělo, což je okolo 37 °C. Teplotu zkontrolujte teploměrem. Důležitá je také teplota místnosti, která by se měla pohybovat okolo 22 – 26 °C. Před koupáním omyjte miminku genitálie a zadeček od nečistot. Ve vaničce by mělo být 10 – 15 cm vody. Vhodnější je nalít nejdříve studenou vodu a poté postupně přidávat teplou.

Zdroj: Malý návod na první koupání miminka – Maminka.cz

 

Péče o pokožku novorozence

Potřeby pro koupání a péče po koupání: dětská vanička nebo speciální koupací kyblík, teploměr do vody, osuška, čisté bavlněné pleny, dětské mýdlo, gázové vatové čtverečky, krém proti opruzeninám, podle potřeby dětský olej nebo mléko po koupeli na suchou dětskou pokožku, oční kapky, dětský jemný hřeben na vlásky. Koupání vám mohou ulehčit speciální podložky do vaničky.

Zdroj: Péče o pokožku novorozence | mamaaja.cz

 

Jak se starat o pokožku kojenců a novorozenců

Péče o dětskou pokožku kromě běžné denní a večerní hygieny zahrnuje i ošetřování, jehož cílem je podpora správného vývoje a funkce kůže.

Zdroj: Jak se starat o pokožku kojenců a novorozenců | ABCtěhotenství

 

Péče o citlivou pokožku malých dětí | Linola | Pro suchou, citlivou a atopickou pokožku

Oproti kůži dospělého je dětská pokožka:

  • 3x slabší
  • má 5x vyšší přirozenou ztrátu vody pokožkou
  • vyšší schopnost vstřebávat látky
  • a nedokonale fungující imunitní systém

Zdroj: Péče o citlivou pokožku malých dětí | Linola | Pro suchou, citlivou a atopickou pokožku

 

Babyweb.cz radí jak pečovat o pokožku novorozenců a kojenců

Vybíráme kyselá nebo neutrální dětská mýdla, která napomáhají rychlé regeneraci ochranného kožního pláště po umytí. Mýdlo musí obsahovat bohatou tukovou a hydratační složku. Z účinných ošetřujících přísad je vhodný například glycerin, lecitin, vitamin E a pantenol.

Zdroj: Péče o pokožku novorozenců a kojenců | Babyweb.cz

 

Test dětských krémů. Čím namazat miminko po koupání?

Otestovala jsem se svou Mimie sedm krémů pro miminka. Nezkoumala jsem složení, jen texturu, roztíratelnost, vůni a takové ty další holčičí nezbytnosti. Já už vím, po kterém příště sáhnu.

Zdroj: Test dětských krémů. Čím namazat miminko po koupání? :: BABY BISTRO

 

Přírodní péče o dětskou pokožku

Dalším blahodárným přípravkem je mandlový olej, který se lisuje za studena. Patří mezi nejúčinnější rostlinné oleje. V péči o pokožku má své nezastupitelné místo. Je vhodný při péči o suchou pokožku, mírní podrážděnou kůži, je vhodný jej použít na opruzenou pokožku novorozenců. Mandlový olej má pestré využití nejen v kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu.

Zdroj: Přírodní péče o dětskou pokožku / Rozhovory, články | ProMaminky.cz

 

Mýt, nebo nemýt aneb Péče o dětskou pokožku

Jak prokázaly mnohé odborné studie, hodně podstatný je tzv. kožní mikrobiom. Můžeme si ho představit jako jakýsi obal našeho těla, který je tvořen souborem mikroorganismů. Ty nám neškodí, ale právě naopak pomáhají. Zajímavé je, že u každého člověka je mikrobiom stejně specifický, jako jsou otisky prstů.

Zdroj: Mýt, nebo nemýt aneb Péče o dětskou pokožku | Rádio Junior

 

Péče o dětskou pokožku – Oh My Beautiful Life…

Aktuálně neřešíme žádný kožní problém takže nejsem zaměřená třeba na kosmetiku vyloženě pro atopiky. Nejsem ani zastáncem striktně přírodní kosmetiky. Vyberu si i z přírodní nebo z chemické podle toho, co funguje a co nám vyhovuje. Bez parabenů a ropných produktů je už téměř vše.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku – Oh My Beautiful Life…

 

Péče o dětskou pokožku. Co radí maminkov.cz

Dětský slunečnicový nebo olivový olej: tímto olejem, který je k dostání v lékárně se potírají záhyby na těle, jako je podpaží, třísla, hýždě. Produkt se podle potřeby může nanášet ráno i večer.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku

 

Péče o dětskou pokožku podle ŽENY s.r.o.

Z krémů pak používám jen krém na obličej, teď dodělávám značku Babylove z drogerie a DM a jako nový jsem koupila dětský krém na obličej značky Nivea. Oba jsou velmi příjemné, lehké, nemastné, rychle se vstřebávají, nezanechávají žádný film.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku » Rodina a děti » Blogy » ŽENY s.r.o.

 

Péče o dětskou pokožku na Blog Mimulo.cz

Dětské mléko. Vybírejte si ty dermatologicky testované, bez parfemace a konzervačních látek, a pokud možno hypoalergennní. Dětské mléko slouží spíše k hydrataci a ošetření pokožky než k promaštění, proto se obvykle používá až po šestinedělí.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku | Blog Mimulo

 

Péče o dětskou pokožku v zimě | Bambi klub

Nejčastější kožní onemocnění v ziměV zimě může dojít k zhoršení se onemocnění, které se týkají kůže. Mezi chronická onemocnění patří především i seberoická dermatitida. Postihuje pokožku v místech s vyšší produkcí mazu (vlasy, čelo, obočí). Projevuje se mastnými, bílými šupinkami. Objevuje se mezi 3 – 18 měsícem věku. Léčba je bohužel dlouhodobá záležitost.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku v zimě | Bambi klub

 

Péče o dětskou pokožku v zimě

Nejdůležitější je pravidelně ošetřovat tu část pokožky, která je nevíce vystavena přírodním vlivům – jakou je obličej děťátka. K ochraně citlivé dětské pokožky jsou určeny speciální dětské krémy do zimy, které obsahují minimální množství vody.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku v zimě

 

Péče o pokožku dětí v zimě

Voda v pečujících produktech slouží k rozpuštění různých aktivních látek, je tedy nezbytná. Abyste pokožku v zimě bezpečně ochránili, používejte speciální krémy určené na zimu , které obsahují vodu ve sníženém množství. Např. Bioderma ABCDerm Cold Cream je právě na zimu ideální, pokožku totiž vyživuje a chrání před nepříznivými vnějšími vlivy jako je chlad a vítr.

Zdroj: Jaké dětské krémy používat v zimě | Nutriklub

 

Desatero péče o dětskou pokožku v zimním období

Snažíme se eliminovat pobyt v přetopených, klimatizovaných místnostech, střídání teplot, náhlé přechody „z tepla do zimy“. V době inverze je také vhodné omezit procházky. Kojence a batolata pak nevystavujeme teplotám pod – 5°C.

Zdroj: Desatero péče o dětskou pokožku v zimním období | Beauty Buzz

 

Péče o dětskou pokožku v zimě

Péče o dětskou pokožku v zimě

Potěšily vás sněhové vločky? To jsme rádi. V zimě je však třeba věnovat zvýšenou péči o dětskou pokožku,která je velmi citlivá. Přinášíme vám užitečné tipy na vhodné krémy do zimy. Neváhejte a přečtěte si článek, ať se nemusíte o dítko strachovat, až bude stavět sněhuláka.

Zdroj: Péče o dětskou pokožku v zimě | Lékárna Dr. Mario


Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Dej vědět ostatním