Jak vybrat tu nejlepší matraci do vaší ložnice

Kvalitní spánek je ovlivěn několika faktory – jedním z nich je matrace. Výběr správné matrace může se stát docela tvrdým oříškem. Dnešní trh totiž nabízí nesčetné množství variant.

Máme k dispozici rozmanité materiály – různé pěny, kokosové nebo pohankové náplně. Možná ale klasická pružinová matrace bude lepší? Dobře, a jakou tvrdost si mám zvolit nejlépe?

Každá volba má své pro a proti. Jiné matrace jsou vhodnější pro děti, jiné pro seniory. Také tělasná váha hraje docela důležitou roli.

Pokud pávě výběr nové matrace řešíte, asi jste nemohli najít lepší místo, než tato stránka. Níže totiž najdete veškeré informace, které k této problematice potřebujete. Odborníci vám poradí, jak správně zvolit nejlepší matraci pro vaše individuální potřeby. Tak bez dalších zbytečných řečí, pojďme vybírat!

Na co se zaměřit při výběru matrace

Jak vybrat správnou matraci radí ProSpánek

Tvrdost matrace patří zajisté mezi nejdůležitější aspekty při nákupu nové matrace. Při volbě tvrdosti matrace máme tendence vybírat matraci dle tuhosti matrace, na kterou jsme zvyklí. Nicméně správnou volbu tvrdosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat tvrdší matrace, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z matrací měkčích.

Více na: Jak vybrat správnou matraci? | ProSpánek

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Bezvapostele.cz radí

Jak vybrat správnou matraci, aby záda už nikdy nebolela

Matrace by měla mít bodovou elasticitu. “To znamená, že by se měla prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí,” vysvětluje rehabilitační pracovnice Daniela Řeháková.

Více na: iDNES.cz

Uložit

Jak správně nakoupit matrace radí Nábytek Rosenberg

8 tipů jak správně vybrat matraci

Přívlastky „zdravá‘“ a „ortopedická“ má dnes skoro každá matrace, a lidé si často pletou, co to vlastně znamená. Ortopedická matrace zaručuje stabilní oporu kosterního systému a většinou je testovaná na správné rozložení váhy těla. Zdravotní matrace zase disponuje certifikátem, ať už se jedná o hypoalergenní, hygienické nebo matrace pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Kupujete-li matraci s přívlastkem, je dobré si certifikáty prohlédnout.

Více na: 8 tipů jak správně vybrat matraci | Kralovske-spani.cz

Správná matrace podle matrace-drevocal.cz

Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj kvalitní, spíše pevnější matraci se střední tvrdostí. U nejčastěji užívaných matrací pro děti “odrostlé postýlkám” jsou kladeny požadavky na vzdušnost, odolnost, rozumnou cenu a v neposlední řadě na snímatelný a pratelný potah. Z hygienického i fyziologického hlediska je lepší přistupovat k volbě jako k dočasné a s narůstajícím věkem (zhruba okolo 10 let) uvažovat o nákupu kvalitní zónové matrace, dle aktuální nabídky na trhu.

Více na: Jak vybrat správnou matraci? | DŘEVOČAL

Uložit

Jaká matrace je nejlepší radí matrace-store.cz

Pokud bude matrace uložena na pevném roštu či desce, jádro matrace by mělo být vysoké alespoň 14 cm. Pokud si vyberete vyšší jádro, zajistíte si větší komfort během spaní. Nejen že se pohodlněji vyspíte, ale dojde k lepšímu rozložení váhy těla, což určitě ocení lidé, kteří mají problém se správným prokrvováním. Matrace se Vám díky vyššímu jádru lépe přizpůsobí.

Více na: Jak vybrat matraci | matrace-store.cz

Test nejlepších matrací podle arecenze.cz

Většina prodejců rozděluje matrace podle tvrdosti do čtyř kategorií, od měkkých až po extra tvrdé. Někteří mají kategorií pět, často ale zahrnují velmi měkké matrace, které jsou ze zdravotního hlediska nevhodné. Pro účely naší recenze jsme tedy zvolili systém čtyř kategorií.

Více na: Jak vybrat matraci – Test 2017 (Recenze nejlepších 10 matrací)

Víte jakou matraci na bolavá záda?

Trápí Vás bolesti zad? Kupte si kvalitní matraci.

Zda vám matrace vyhovuje nebo ne, zjistíte alespoň po 4 dnech spánku. Při nákupu na internetu máte možnost využít možnost vrácení matrace do 14 dnů, pokud vám nebude vyhovovat.

Matrace by se měla prohýbat pouze tam, kde na ni působí tlak. Páteř musí vždy zůstat v rovině. Pokud v noci hledáte vhodnou polohu a vaše matrace je proležená, je na čase ji vyměnit. Nepřizpůsobujte se matraci, ona se musí přizpůsobit Vám!

Více na: www.i-matrace.cz

Jak vybrat tu správnou matraci do postele?

Nekvalitní matrace mívají nosnost do devadesáti, nanejvýš sto dvacet kilogramů. Kvalitní matrace unesou i stopadesát až sto devadesát kilo, přičemž záruka se vztahuje právě na to, že se neproleží.

Více na: Jak vybrat tu správnou matraci do postele? | Rehabilitace.info

Jak vybrat správnou matraci – trochu Vám napovíme

Vaše zdravé spaní Vám pomůže zajistit vhodně zvolená zdravotní matrace. Materiály, ze kterých se vyrábí, splňují přísné evropské normy a navíc prošly náročnými klinickými testy a také obdržely certifikát jako “zdravotnický prostředek”. Tím je zaručeno, že jsou splněny veškeré požadavky na zdravé spaní.

Více na: Jak vybrat správnou matraci – trochu Vám napovíme – Ordinace.cz

Jak vybrat Vaši novou matraci?

Pro dvoulůžko doporučujeme vybírat dvě samostatné matrace nejlépe např. partnerské matrace, kde si můžete vybrat z rozdílných tuhostí ložných ploch (matrace Freshgel, matrace Liliana) než jednu velkou. Ne vždy vyhovuje jedna tuhost oběma partnerům. Vždy je lepší vybírat tuhost matrace dle individuálních požadavků každého uživatele.

Více na: Jak vybrat Vaši novou matraci? – články – CentrumZdravehoSpanku.cz

Nová matrace do postele: Jakou vybrat, aby se vám dobře spalo?

Zatímco pružinové matrace jsou dobře prodyšné, latexové hůře „dýchají“, ale zase slibují větší elasticitu a přizpůsobení se tvaru těla. Vyrábějí se ze speciální pěny složené ze syntetického a přírodního latexu neboli kaučuku. Latexové jádro je děrované a podle velikosti a počtu otvorů se dělí na zóny s větší nebo menší tuhostí.

Více na: Nová matrace do postele: Jakou vybrat, aby se vám dobře spalo? – ProŽeny.cz

Jak správně vybrat matraci radí odborník Dalibor Konečný

Jakmile víte, jaká tuhost Vám nejlépe vyhovuje určitě vám doporučím si matrace zajít vyzkoušet do prodejních sítí. Zaměřil bych se na matrace s min. výškou 18 cm, kde je již komfort spánku zajištěn.

Více na: Jak správně vybrat matraci? Odpovídal Dalibor Konečný | Týden.cz

Dormeo poradí co je třeba vzít v úvahu při výběru matrace

Jak vybrat ideální matraci

Než se rozhodnete pro novou matraci, musíte zvážit, jaké jsou vaše potřeby a návyky. Pro začátek si odpovězte na následující otázky (pokud spíte s partnerem na jedné matraci, měli byste odpovídat společně):

  • V jaké poloze spíte?
  • Spíte raději na tvrdším, nebo měkčím povrchu?
  • Máte problémy se zády nebo s krční páteří?
  • Chcete matraci vyrobenou převážně z přírodních materiálů? Máte alergii na prach nebo roztoče?
  • Potíte se v noci?

Více na: Jak vybrat ideální matraci


Přečtěte si také:

Dej vědět ostatním
Kvalitní matrace