Dozvíme se jak vybrat nejlepši žehličku pro vaše vlasy

Úvodní foto: screenshot via Patty IMAGE

Žehlička na vlasy může být šikovným pomocníkem v tvorbě vysněného účesu, ale zároveň může se stát nástrojem nebezpečným vaším vlasům a také pro vás.

Je proto velmi důležité věnovat čas pečlivému výběru správného modelu – takového, který vaše vlasy nezničí. Profesionální kadeřníci pořád opakují – vyplatí se investovat do sice dražšího, ale kvalitního modelu. Nejen bude šetrnější k vlasům, ale také bude bezpečný a komfortnější při používání a poslouží déle. Při koupi levnější vlasové žehličky možná ušetříte pár stovek kourn, ale lze vyčíslit kolik potom stojí regenerace poškozených vlasů?

Dnešní trh žehliček vlasů je doslova zahlcen modely desítek značek. Nespočet funkcí a technologií výběr správné žehličky velmi znesnadňuje.

Podle čeho tedy mám vhodnou žehličků vybrat? Které vlastnosti zaručí šetrné žehlení vlasů a naopak, které nejsou podstatné? A co ten turmalín, ionizační technologie nebo napuštění desek keratinem?

Na této stránce najdeš vše, co k výběru vlasové žehličky potřebuješ – odpovědi na nejčastěji kladené otázky a doporučení, kde najít modely, které nebudou vyhozené peníze.

Jak vybrat žehličku na vlasy? – Heureka.cz

Cena žehličky na vlasy nestoupá jen se značkou, jak by člověk očekával, ale především s použitým povrchem a několika technickými parametry. Pokud si zvolíte dnes moderní kombinované povrchy, možnost nastavení teploty na digitálním displeji a rychlý náběh teploty, počítejte s tím, že si za žehličku trochu připlatíte. Vyhněte se žehličkám v cenách kolem 500 Kč a zejména těm s kovovým povrchem žehlících ploch.

Zdroj: Jak vybrat žehličku na vlasy? – Heureka.cz

 

Určitě se také poptejte na výkon žehličky…

Určitě se také poptejte  na výkon žehličky. Ty výkonnější se rychleji nahřívají a tak vám v koupelně mohou ušetřit dost času. Uvidíte, že po nějaké době vám nebude lhostejné, za jak dlouho dosáhne vaše žehlička požadované teploty.

Zdroj: Jak vybrat nejlepší žehličku na vlasy – Kosmetické trendy.cz

 

Jak si natočit vlasy žehličkou – pár základních tipů a triků | PATTY IMAGE

 

Každá máme jiný typ a jiný stav vlasů a proto si zaslouží individuální péči…

Každá máme jiný typ a jiný stav vlasů a proto si zaslouží individuální péči. Pokud máš vlasy slabé, nejsou husté a také jsou velmi náchylné k poškození, určitě potřebují nižší teplotu při žehlení než naopak vlasy zdravé, husté a těžce poddajné. A právě k tomuto účelu slouží nastavitelná teplota.

Zdroj: Jak vybrat žehličku na vlasy? | Proslečny.cz

 

Jak si správně žehlit vlasy

 

8 kvalitních žehliček na vlasy – jak vybrat tu nejlepší?

vybirame nejlepsi zehlicku na vlasy

Prohlédněte si nejoblíbenější modely žehliček na vlasy od prověřených výrobců Remington, Philips nebo Braun, které využívají moderních technologií. Vlasy nezatěžují, naopak jim mohou navrátit lesk a vitalitu.

Více na: 8 kvalitních žehliček na vlasy – jak vybrat tu nejlepší? | tipp.cz

 

Nejpoužívanější jsou úzké žehličky na vlasy s destičkami kolem 2,5 cm…

Nejpoužívanější jsou úzké žehličky na vlasy s destičkami kolem 2,5 cm. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, a kromě žehlení se s nimi dají vlasy i velmi dobře a snadno navlnit. U širokých žehliček už to tak snadné rozhodně nebude, nejsou příliš vhodné na vlnění vlasů, protože manipulace je s nimi díky jejich velikosti o něco složitější. Široké žehličky vlasů jsou vhodné především pro dlouhé, husté a nepoddajné vlasy, protože je vyžehlí rychleji než žehličky úzké.

Zdroj: Test nejlepších žehliček na vlasy 2017 & Jak vybrat žehličku | ARecenze

 

Jestli máš vlasy husté a kudrnaté, potom se ti vyplatí pořídit si spíš širší žehličku…

Jako první záleží na typu tvých vlasů. Jestli máš vlasy husté a kudrnaté, potom se ti vyplatí pořídit si spíš širší žehličku. Jestli jsou jemné a chtěla bys s žehličkou vytvořit i lokny, potom sáhni raději po užší. Ideální žehlička má plochu širokou přibližně tři centimetry.

Zdroj: Jak správně vybírat žehličku na vlasy – Krásná.cz – Holky holkám!

 

S žehličkou na vlasy vykouzlíme trendy účes za pár minut – Žena.cz

Určitě je třeba vybírat kvůli bezpečnosti ty, které mají automatické vypínání. Někteří výrobci nabízejí žáruvzdorný obal nebo podložku. Tyto maličkosti by se neměly podceňovat.

Zdroj: S žehličkou na vlasy vykouzlíme trendy účes za pár minut – Žena.cz

 

Co se zničenými vlasy

 

Ke koupi žehličky neodmyslitelně patří i správná kosmetická péče pro teplem namáhané vlasy…

Při výběru té správné žehličky pro vaše vlasy se můžete inspirovat radami svých známých, internetovými recenzemi či informacemi od prodejce. Je ale velmi důležité nezapomenout, že ke koupi žehličky neodmyslitelně patří i správná kosmetická péče pro teplem namáhané vlasy. Jedině tak může vyniknout jejich krása a lesk.

Zdroj: Jak vybrat správnou žehličku na vlasy | krasobrana.cz

 

Čím více jsou vaše vlasy poškozené nebo jemné, tím nižší teplotu žehlení byste měli použít…

Obecně platí, že čím více jsou vaše vlasy poškozené (vysušené, křehké, melírované, barvené či jinak chemicky ošetřené) nebo jemné, tím nižší teplotu žehlení byste měli použít a zároveň také vlasy maximálně chránit pomocí speciálních produktů.

Zdroj: Co dokáže žehlička na vlasy? – ProŽeny.cz

 

I když je pravda, že ochranné spreje ničí destičky na žehličce, používat byste je čas od času měly…

Hlavním problémem je, že vysoké teploty (je jedno jestli 150 nebo 220°C) při žehlení vlasy vysušují a tím je ničí. S tím se nedá nic dělat. Žehlička z jakéhokoliv materiálu vlasy ničí, a proto se musíte snažit své vlasy co nejvíce ochránit. I když je pravda, že ochranné spreje ničí destičky na žehličce, používat byste je čas od času měly. Před žehlením (alespoň 3x týdně pokud si je žehlíte pravidelně) použijte ochranný sprej, který by měl z větší části vlasy ochránit až před 220°C.

Zdroj: Jak si vybrat žehličku na vlasy a jak na žehlení vlasů?

 

Jaká barva vlasů se k tobě hodí

 

Obecné doporučení nastavení teploty žehličky dle typu vlasů:

  • velmi křehké, lámavé a slabé vlasy: 100°C – 140°C
  • jemné vlasy: 140°C – 160°C
  • normální vlasy: 160°C – 180°C
  • silné vlasy: 180°C – 240°C

Zdroj: Jak vybrat nejlepší žehličku na vlasy? | glamot.cz

 

Zkuste také:

Uložit

Uložit

Dej vědět ostatním