Recenze na plenkový monitor pohybu Snuza Smart PICOSnuza Smart monitor pohybu PICO snímá pohyb bříška, frekvenci dýchání, teplotu pokožky a také zaznamenává pád.

 

Recenze na monitor pohybu Snuza Smart PICO jsou v naprosté většině pozitivní a monoho z těch negativních bylo zapříčiněno nesprávným nastavením funkcí v mobilní aplikaci.

Tento typ dětského monitoru dechu je mobilní.

Samozřejmě, že je možné přenášet i deskové monitory dechu, ale časté přenášení jim příliš nesvědčí.

Snuza Smart je však tomu přímo určený.

Nemá žádné kabely, takže manipulace s ním je velmi snadná a pohodlná.

 

 

Pomocí klipu ho přicvaknete na plenu vašeho děťátka.

Je však velmi důležité, aby byl ve správné poloze.

U dětí, které spí na zádíčkách, by měl být umístěn u pupíku.

U dětí, které jsou zvyklé spát na bříšku, by měl být připnutý zboku.

Nejdůležitější je, aby byl přístroj v kontaktu s tělem miminka, ale neměl by ho tlačit.

 

VIDEO ecenze na monitor dechu Snuza Smart PICO

 

 

Tento monitor se řadí mezi smart technologie, jelikož je ho možné pomocí aplikace spárovat s vaším mobilním telefonem.

Monitor Snuza Smart hlídá nejen dech, ale také teplotu i polohu miminka, ve které spí. Kromě zástavy dechu vás monitor upozorní také na volný pád nebo otevření klipu.

 

Srovnání: SNUZA PICO vs. BABYSENSE 7 (VIDEO)

 

 

Přístroj nepotřebuje baterky.

Jeho dobíjení se provádí pomocí USB kabelu.

 

Zde najdete receze na podobný monitor dechu od Snuza – model Hero  >>

 

Jak přesně monitor funguje?

Pokud přístroj během 15 vteřin nezaznamená dechovou činnost, vyšle vibrace, které by měly miminko k nádechu přimět.

Pokud se tak nestane, začne za dalších 5 vteřin vysílat hlasitý alarm.

Díky jeho čidlům můžete kontrolovat teplotu těla, kvalitu spánku i polohu miminka.

 

 

Myslím si, že je tento monitor dechu se může zdát mnohým rodičům praktičtější než klasické deskové monitory.

Velkým plusem jsou jeho malé rozměry a tím pádem pohodlné přenášení.

Aplikace pro mobilní telefon je pouze v angličtině, což by pro některé rodiče mohl být problém.

Pokud se dítě začně během spánku více převalovat, myslím si, že by mu mohl tento monitor spíše vadit.

Přeci jen spánek vašeho dítěte nebude příliš kvalitní, pokud nemá dostatečný komfort.

 

Další recenze na Snuza Smart PICO

Níže jsme pro Vás vložili další zkušenosti uživatelů s tímto monitorem pohybu.

 

Například na portálu Heureka.cz jsme našli zajímavou diskuzi jednoho z recenzentů a týmu z eshopu mamaplace.cz:

Uživatel píše:

Přenosný
V aplikaci je možné sledovat jak dítě dýchá, jakou má teplotu, na které straně spí, jak tvrdě spí (aktuálně i v grafech zpětně)
S jeho užíváním je spousta myšlení dopředu
Celá aplikace je v angličtině, čeština do ní neexistuje
Vypadává spojení i když telefon s aplikací mám cca 2 metry od monitoru s prckem

Když jsem se rozhodovala u monitoru dechu šla jsem hlavně po přenosných než-li po těch pod matraci. Až s prvním použití jsem zjistila, že ten přenosný monitor má více nevýhod než výhod.
Jasná výhoda je to, že jej umístíte na plenu, kterou má dítě na sobě a můžete prcka dát spinkat kamkoliv, kde se podložka pod ním nehýbe (jeho postýlka, Vaše postel (když v ní nespíte), gauč (na kterém nikdo není), kočárek se kterým se nejezdí). Ale podle mého nevýhod je větší řada, tak napříkad:
1. Uvědomili jste si kolikrát prcka přebalujete? Při každém přebalení musíte monitor sundat (v aplikaci zmáčkout PAUSE, než jej sundáte) a poté jej zase na plenku nasunout.
2. Při každém nasunutí monitoru na plenku musíte myslet, jak prcka budete ukládat ke spánku. (např. když prcka budete ukládat na pravou stranu – monitor musíte umístit na levou stranu plíny).
3. Když si prcka budete chovat monitor musíte mít PAUSNUTÝ nebo vypnutý nebo ho nemít nasunutý na pleně, protože pak monitor “křičí”.
4. Když budete prcka kojit, pak monitor musíte mít PAUSNUTÝ nebo vypnutý nebo ho nemít nasunutý na pleně, protože pak monitor nezpracovává správně údaje a “křičí”.
5. Monitor tedy je nejlepší nasunout na plenu prcka až těsně před tím, než jej uložíte do postýlky… Ale ruku na srdce, dítě nejčastěji usne u Vás v náruči nebo u kojení/krmení a abyste pak nasazovali monitor, tak prcka musíte rozbalit, abyste se dostali k pleně a tím prcka pravděpodobně probudíte. A uspávání začne nanovo.
6. Konkrétně u tohoto monitoru jsem zjistila, že celá aplikace je v angličtině a čeština do ní neexistuje (tedy zatím). Na druhou stranu – tu kladnou – v aplikaci můžete sledovat aktuální aktivitu dítěte např. 6.1. jeho povrchovou teplotu u bříška, kde je umístěný monitor. 6.2.jeho frekvenci nádechů. 6.3. jeho polohu při spaní (který bok, záda, bříško). 6.4. jeho sílu spánku (je vzhůru, spí lehce, spí tvrdě). Také se můžete v grafech podívat na jeho aktivitu zpětně. To vše ale pouze v aplikaci na mobilu, na počítači tyto aktivity sledovat nelze.
7. Největším zádrhelem u mě bylo to, že vypadávalo spojení mezi monitorem a aplikací na mobilu. Dítě jsem uložila ke spánku a mobil položila na noční stolek, který je vzdálený od postýlky s prcekm sotva 2 metry. V noci mě aplikace několikrát probudila, že vypadlo spojení. Když jsem se na prcka podívala, byl v naprostém pořádku. Takže signál tohoto monitoru není nejlepší. Je sice pravda, že kdyby s prcekem něco bylo v nepořádku, nebude to hlásit jen aplikace ale i samotný monitor na pleně, ale i přesto, je to zbytečný stres co se děje.

Za mě tedy přenosný monitor ne. Je s ním více práce, namísto toho, aby Vám ji usnadnil. Musíte s ním myslet hodně dopředu, co s prcekm budete dělat. To ale asi bude platit o kterémkoliv přenosném monitoru.
Konktrétně k tomuto: To jak vypadávalo spojení i na kratičkou vzdálenost mezi monitorem a aplikací Vám na klidu nepřidá.

Tým z mamaplace.cz odpovídá:

Dobrý den,
děkujeme Vám za nákup v našem eshopu.
Monitor pohybu Snuza Pico máme pečlivě odzkoušený v našem týmu na vlastních dětech, proto bychom si dovolili reagovat na některé body ve Vaší recenzi.
3. a 4. bod – Při kojení nebo chování dítěte se monitor Snuza určitě nemusí vypínat, ani sundávat z pleny. Pokud monitor pohybu “křičí” při pohybu, pak je něco špatně. Zřejmě bylo nastaveno upozornění v aplikaci, které reaguje na změnu polohy, tuto funkci lze jednoduše vypnout. Pokud “křičí” samotný monitor, je toto určitě k reklamaci.
5. Monitor může být nasunutý celou dobu v průběhu kojení, nošení, uspávání dítěte. Nemusíte dítě budit zapínáním samotného monitoru na dítěti. Monitor lze pohodlně zapnout/vypnout přímo v aplikaci dle potřeby.
7. Snuza využívá Bluetooth ke spojení s telefonem, bluetooth má všeobecně krátký dosah (několik metrů), který se ještě zmenšuje pokud je mezi monitorem a telefonem překážka. Dosah připojení je také ovlivněn dosahem bluetooth vašeho telefonu.

 

Další ohlasy

je malý, dá se použít i u drobného novorozence,
nabíjení baterie trvá jen hodinu, ta pak vydrží provoz cca 2 až 3 dny (bez spárování s telefonem),
vrnění vzbudí dítě v případě, že monitor nedetekuje pohyb,
použití “na plenku” neyžaduje určitý typ nebo výšku matrace,
zelená kontrolka dýchání je maličká, ale svítí i přes oblečení,
lze dát na jednorázovou i látkovou plenku,
nespouští poplach, když vyndáte dítě z postýlky a zapomenete ho vypnout,
lze snadno přenášet podle toho, kde dítě leží (v postýlce, v kočárku na balkoně apod.).

 

způsob uchycení je velmi nepovedený – obtížně se rozepíná i zapíná a nepůsobí moc výdržně
když připínáme monitor tak, aby držel pevně, je třeba dávat dobrý pozor, abychom neskřípli dítěti kůži,
když se dopne na plenku v místě, kde dítě neskřípne, může se plenka odchlípnout nebo z ní může monitor sjet, pak začne vrnět a zbytečně budit dítě,
poplach je potichý, ve vedlejší místnosti již není moc slyšet.
narozdíl od předchozích verzí nelze použít za pohybu (při jízdě v kočárku a pod.),
vysoká pořizovací cena vůči zpracování.

V provonání cena-výkon jsme trochu zklamaní, ale svůj účel plní. Při používání s jednorázovými plenami je lepší jej nacvaknout před nasazením pleny, aby se zajistilo, že neskřípnete dítě a zároveň upevníte monitor dostatečně pevně. U látkových plen je lepší dávat na svrchní kalhotky, ale tak, aby byl zajištěn kontakt s kůží.

 

flexibilita, lze připnout na dítě v podstatě kdekoliv a není potřeba jej stále vypínat, když vezmete dítě z postýlky
je opravdu malá a dítěti nevadí
lze i pro nedonošené děti a nemusíte mít strach, že se k monitoru neprodýchá přes matraci jako u klasického
přes mobilní aplikaci lze sledovat polohu, spánek (lehký, tvrdý atd.) a teplotu

 

malý dosah (jede přes bluetooth) přes telefon
mobilní aplikace občas zlobí a není konsistentní na všech telefonech – přes iOs není možné například Snuzu vypnout – pouze pozastavit, přes Android toto lze
někomu by mohlo vadit, že aplikace není v čestině

Monitor mi poskytuje flexibilitu a klid na duši, určitě bych jej koupila znovu. Líbí se mi, že je možné ho připnout z více stran a monitorovat ve více polohách a také, že aplikace vám polohy ukáže (mimojiné).

 

Zakoupili jsme asi pred deseti mesici na babiez.cz. Jsme velmi spokojeny. Zejmena, ze se jedna o mobilni pristroj. Je jedno kde miminko ulozim ke spanku a me jako mamince to proste prida na klidu. Krome toho take meri teplotu – coz jsem jiz mnohokrat ocenila, protoze zkuste merit miminku teplotu uprostred noci? Kdyz ho nechcete probudit? Jen pro kontrolu. Casto ho pouzivame i kdyz davame spat maleho na zahradu do kocarku. Proste kdekoli.

 

Skvělý a snadný monitor dechu. Naprostá spokojenost, ideální nejen na cesty. Deskové monitory se musí vypínat při vyndavání a manipulací s miminkem, jinak se rozpípají. Tento je umístěný na plence, zadní část se připne k tělíčku a snímá jeho dech, monitoruje teplotu a pohyb. A díky mobilní aplikacei můžete sledovat své miminko okamžitě díky Bluetooth. Když se rozezvučí, píská přístroj a zároveň i mobilní telefon.

 

Produktovou stránku výrobce najdete ZDE >>

Monitor pohybu Snuza Smart PICO: recenze (2019)